יום שני, 18 במרץ 2013

לִוַוא אל-מֻג'אהדין אל-אִעְלאמי מציגים וידאו חדש של "גדוד המהגרים בארץ א-שאם": איגרת לעם הסיני


לִוַוא אל-מֻג'אהדין אל-אִעְלאמי, זרוע המדיה של "גדוד המהגרים בסוריה" (כתיבת אל-מהאג'רין פי בלאד א-שאם), פרסמה ביום ראשון, 17 במרץ, סרטון וידאו באורך כשלוש וחצי דקות בו נראה סיני שהתאסלם וכיום לוחם במסגרת אחד מארגוני הג'האד בסוריה, הקורא לפגוע בסין ובכלכלתה.

הסיני, "יוסף" בו וונג (Bo Wang) שמו, מספר בסרטון כי לפני ארבע שנים הוא קרא ברשת האינטרנט את ספרו של סיד קטב, מעאלים פי אל-טריק (ציוני הדרך) ולאחריו הבין ש"זוהי הדרך" והוא הצטרף לאסלאם.

וונג נסע ללוב שם למד את השפה הערבית עד שפרצה המהפכה, בה הוא לקח חלק בלחימה לצד המורדים ונגד כוחותיו של קדאפי, "עד שנולדה לוב החדשה". לאחר שראה כיצד ממשלת סוריה של בשאר אל-אסד הורגת מוסלמים ביניהם ילדים, זקנים ונשים, וונג נסע לסוריה במטרה להילחם בכוחות אסד. בסוריה הצטרף ל"גדוד המהגרים", המורכב ממתנדבים מוסלמים מרחבי העולם שהצטרפו לג'האד בסוריה.

בסרטון וונג אומר כי העמים הערבים והמוסלמים אוהבים מאד את הסינים וכי העם הסיני הוא ידיד של העמים הערבים המוסלמים אך הממשלה הסינית, יחד עם רוסיה ואיראן, מסייעות למשטר אסד ולצבאו. וונג דורש מהמשטר הסיני להפסיק את הסיוע והעזרה שהוא מגיש למשטר אסד ומאיים כי אם הסיוע לא ייעצר, כל מדינות ערב והאסלאם יפגעו בכלכלה הסינית.

בסוריה פועל "גדוד מהגרים" עליו נכתב כאן בעבר ואשר מפקדו הוא צ'צ'ני המכונה "אבו עמר". ייתכן כי מדובר באותה הקבוצה אך אי אפשר לדעת בוודאות. גם קבוצה זו מורכבת ממתנדבים מוסלמים שאינם סורים שהגיעו מרחבי העולם במטרה להילחם בכוחות אסד.  

אין תגובות:

הוסף רשומת תגובה