יום ראשון, 17 במרץ 2013

מרכז אבן-תימיה מציג וידאו חדש: בַּז התוחיד "אבו עבד אל-רחמן" (מֻחָמַד אחמד קֻנָיְטַה)

מרכז אבן תימיה, זרוע המדיה של הסלפיה-ג'האדיה ברצועת עזה, פרסמה ביום רביעי, 13 במרץ, סרטון וידאו חדש, באורך כ-24 דקות, המוקדש לפעיל ג'האד בשם מֻחָמַד אחמד קֻנָיְטַה ("אבו עבד אל-רחמן") מרצועת עזה, שהצטרף לארגון ג'בהת אל-נצרה ונהרג במהלך הלחימה בסוריה.

מחמד אחמד קניטה היה פעיל מרכזי בגדודי עז א-דין אל-קסאם, הזרוע הצבאית של חמאס ולקח חלק בסילוק אנשי הארגונים הלאומיים הפלסטינים (פת"ח-אש"פ) מעמדות השפעה וכוח ברצועת עזה.

לפי הסרטון, לאחר שחמאס התמסד וביסס את שלטונו ברצועה, זנח את "דרך ההתנגדות" ואת המלחמה בישראל והתקרב לפת"ח-אש"פ, עזב קניטה את שורות חמאס והצטרף לסלפיה-ג'האדיה של רצועת עזה.

עוד עולה מן הסרטון כי כי קניטה עבר לחצי האי סיני שם התאמן יחד עם פעילי ג'האד עולמי במסגרת "מועצת שורא אל-מג'אהדין בסביבות ירושלים", ארגון הג'האד שהוקם על ידי השאם סעידני ("אבו אל-וליד אל-מקדיסי") ואחראי לשורה של פיגועים נגד ישראל ושיגור טילים ורקטות אל עבר דרום הארץ.

קניטה המשיך למצרים ומשם נסע לסעודיה למלא את מצוות העלייה לרגל (החאג') במכה. מסעודיה המשיך לסוריה והצטרף לשורות ארגון ג'בהת אל-נצרה, המזוהה עם אל-קאעידה והג'האד העולמי, בלחימה נגד כוחות צבא אסד. לאור ניסיונו הצבאי הרב בלחימה ושיגור רקטות קניטה אימן את פעילי ג'בהת אל-נצרה ופיקד עליהם עד שנהרג בקרב.

אין תגובות:

הוסף רשומת תגובה