יום שבת, 30 במרץ 2013

ג'האדיסט אמריקאי שלחם בסוריה נגד משטר אסד נעצר עם שובו לארצות הברית

ביום חמישי 28 במרץ, CNN דיווחו כי אזרח אמריקאי אשר נלחם בסוריה לצד ארגון "חזית העזרה" (ג'בהת אל-נצרה) נגד משטר אסד נעצר עם שובו לארצות הברית. האזרח נחשף כאריק "עומר" הארון, ככל הנראה בן 30 מאנטרקטיקה אשר שירת בעבר בצבא ארצות הברית. לפי CNN, הארון הגיע לסוריה בינואר 2013 והצטרף למורדים.

שני סרטוני וידאו הופצו באינטרנט ותיעדו את הארון לצד הכוחות המורדים. בוידאו הראשון, אשר הופץ באמצע חודש ינואר, הארון מתועד לצד חבריו בסוריה ומאיים על בשאר אל-אסד ועל השביחה, המיליציה הנאמנה לאסד.

בוידאו השני, אשר הופץ בחודש פברואר, הארון נראה יושב בג'יפ צבאי יחד עם אנשים המזוהים על ידו כ"צ'צ'נים" וכאשר החבורה נמצאת בדרכה למסוק של צבא אסד שהופל על ידי המורדים.
חשבון הפייסבוק של הארון

לפי CNN, הארון הכחיש קשר ל"חזית העזרה" ואמר כי הוא "שונא אל אל-קאעדה" וכי ילחם לצד כל גוף הפועל ליישום חוק השריעה בסוריה.

ממר"י סקרו את חשבון הפייסבוק של הארון, אשר חשוף לציבור הרחב ואליו הארון העלה מספר תמונות המתעדות אותו בקרב המורדים בסוריה. לפי חשבון הפייסבוק שלו, הארון ככל הנראה קשור לאחת הקבוצות המסונפות לארגון "החזית האסלאמית הסורית", גוף סלפי הפועל במקביל ל"חזית העזרה" ומאגד בתוכו מספר קבוצות מורדים.

כאמור, הארון נעצר על ידי הרשויות בארצות הברית עם חזרתו. הוא מואשם ב"שימוש בנשק להשמדה המונית מחוץ לארצות הברית". הוא לא מואשם בפגיעה באזרחים אמריקאים ומוחזק בידי ה-FBI.

תמונות מתוך חשבון הפייסבוק של הארון:אין תגובות:

הוסף רשומת תגובה