יום שבת, 2 במרץ 2013

סוכנות אל-ג'יהאד להפקות מדיה: חטיבות נאצר צלאח א-דין: "עם בני האלמוות 1"


"אל-ג'יהאד מדיה", זרוע התקשורת של "חטיבות המנצח צלאח א-דין" (אלויה אל-נאצר צלאח אל-דין), פרסמו ביום חמישי, 28 בפברואר, סרטון תעמולה חדש תחת הכותרת "עם בני האלמוות - חלק 1)". הסרטון, באורך כעשרים דקות, מהלל שני פעילים של הקבוצה ("שהידים"), אחד בשם עז א-דין נציר אבו נציר והשני בשם אחמד אל-מֻעַטי פצ'איר, אשר חוסלו על ידי כוחות צה"ל (ככל הנראה) לאחר ששיגרו מרגמות אל עבר דרום ישראל.

חטיבות נאצר צאלח א-דין הם הזרוע הצבאית של ארגון ועדות ההתנגדות העממית ונחשבים לקבוצה בעלת השקפת עולם "לאומית", קרי, כזו המתנגשת עם תפישת העולם של הג'יהאד העולמי. אף על פי כן, הודעות וסרטוני וידאו שהקבוצה מפיקה מפורסמים בפלטפורמות המקוונות של אל-קאעידה והג'יהאד העולמי.

פרסום בפורומים ובאתרים המזוהים עם אל-קאעדה הוא כגושפנקא לארגון הפועל ברוח הג'יהאד העולמי. הדבר יכול להצביע על הקצנה של פלג מסוים בזרוע הצבאית של ארגון "ועדות ההתנגדות העממית", שזונח את תפיסת העולם הלאומית ומתקרב מבחינה אידיאולוגית לזרם הסלפי-ג'יהאדי, האופוזיציוני לחמאס.

בסרטון קטעי וידאו המראים אימונים של פעילי הקבוצה ברצועת עזה לצד תיעוד של שיגור מרגמות, מידע הנוגע לשני הפעילים שחוסלו וצילומים מתוך הלוויות של השניים.

אין תגובות:

הוסף רשומת תגובה