יום שבת, 9 במרץ 2013

הודעה חדשה של אנצאר אל-מסלמין בסודאן: הריגת בני הערובה הנוצריים כתוצאה ממבצע צבאי משותף של בריטניה וניגריה


סוכנות אל-קאבצ'ון עלא אל-ג'מר, זרוע המדיה של הפורום סנאם אל-אסלאם, פרסמה בערב שבת הודעה חדשה של ג'מאעת אנצאר אל-מסלמין פי בלאד א-סודאן, ("תומכי המוסלמים בסודאן") העוסקת בהוצאתם להורג של שבעה בני ערובה, ביניהם בריטי, איטלקי, יווני וארבעה לבנונים, אשר נחטפו על ידי פעילי הקבוצה בניגריה, בתאריך 17 בפברואר השנה והוחזקו מאז בשבי. השבעה נחטפו ממתקן של חברת הבניה Setraco בניגריה.

אנצאר אל-מסלמין קשורה לבוקו-חראם, קבוצה ניגרית המזוהה עם אל-קאעדה והג'האד העולמי. הקבוצה הכריזה על נאמנותה לדרך הג'האד בחודש יולי 2012, כאשר וידאו שהפיקו פעילי הקבוצה פורסם והופץ ברשת האינטרנט.

נטילת האחריות על החטיפה בוצעה באמצעות דואר אלקטרוני שנשלח על ידי החוטפים למספר עיתונאים והיא התווספה לשורה ארוכה של פיגועים שונים שביצעו פעילי אנצאר אל-מסלמין כמו מתקפה על כוחות צבא ניגריה שהיו בדרכם למאלי על מנת להשתתף בלחימה לצד צרפת ונגד הקבוצות האסלאמיות הפועלות בצפון-מערב אפריקה ופיגוע נגד מטה הלוחמה בטרור של משטרת ניגריה.

בהודעה האחרונה של אנצאר אל-מסלמין, העוסקת בהוצאתם להורג של שבעת בני הערובה המכונים "נוצרים" וחתומה על ידי מנהיג הקבוצה "אבו אסאמה אל-אנצארי" (או - "אבו מוסלים אל-אנצארי"), נכתב כי החטופים הוצאו להורג לאחר שבריטניה וממשלת ניגריה ניסו לחלצם על אף שהוזהרו שלא לנסות לשחרר את בני הערובה בכוח.

לפי פעילי אנצאר אל-מסלמין, בריטניה שלחה כוחות הכוללים חמישה מטוסים מפציצים, יועצים צבאיים ואנשי הכוחות המיוחדים על מנת להביא לשחרור בני הערובה החטופים אך אלו לא הצליחו להצילם.

ההודעה מלווה בתמונות שנלקחו מתוך סרטון וידאו (שלא פורסם עדיין) באורך כשתי דקות, בו נראים גופותיהם של החטופים שרועות על האדמה ליד פעילי אנצאר אל-מסלמין.
אחת התמונות שפורסמו

אין תגובות:

הוסף רשומת תגובה