יום חמישי, 7 בפברואר 2013

אל-קאבצ'ון עלא אל-ג'מר מדיה מציגים: להילרי קלינטון ו -Digital Outreach Team: "כמה שאנחנו מעוררי אימה וכמה שאתם פחדנים"


אל-קאבצ'ון עלא אל-ג'מר אל-אעלאמיה ("האוחזים בגחלים להפקות מדיה") , זרוע המדיה של פורום סנאם אל-אסלאם, פרסמה ביום רביעי, 6 בפברואר 2013, סרטון תעמולה המוקדש להילרי קלינטון "שופכת דמם של המוסלמים" ולאנשי "צוות ההסברה הדיגיטלי" (Digital Outreach Team - DOT).

ה-DOT הינו גוף של משרד החוץ האמריקאי (הסטייט דיפרטמנט) אשר לפי הפרסומים אודותיו, תפקידו לפעול במרחב הסייבר כמערך הסברה ומאבק בדה-לגיטימציה של ארצות הברית בעולם האסלאמי. הצוות בנוי ממספר קטן של עובדים (כעשרה) המגיעים מדיסציפלינות שונות ודוברי שפות מזרח-תיכוניות, המפיצים מידע אודות ארצות הברית ופעולותיה בפורומים, בלוגים וברשתות החברתיות השונות.

הסרטון שהועלה על ידי "אל-קאבצ'ון עלא אל-ג'מר" הוא דוגמה לסרטוני התעמולה של אל-קאעדה והג'האד העולמי. אין הודעה מיוחדת בסרטון מלבד ההקדה לקלינטון ול-DOT, אלא שילוב קטעי וידאו שנלקחו מתוך סרטוני תעמולה ישנים שהופצו בעבר על ידי אל-קאעדה המרכזי ובידי שלוחותיו, בעיקר בעיראק.


בסרטון שולבו קטעי וידאו שתיעדו את הפיגועים במגדלי התאומים בספטמבר 2001 וכן קטעי וידאו המתעדים היתקלויות של צבא ארצות הברית מול מחבלים בעיראק. ה"הקדשה" להילרי קלינטון היא ככל "מתנת פרידה" על פרישתה מתפקיד מזכירת המדינה אשר אליה כפוף DOT, הנאבק בפרסומים אנטי-אמריקאים ברשת האינטרנט.

אין תגובות:

הוסף רשומת תגובה