יום שבת, 9 בפברואר 2013

חזית התקשורת האסלאמית העולמית מציגה: אצראר אל-דרדשה ("סודות הצ'אט") ומלחמת מדיה


חזית התקשורת האסלאמית העולמית, מזרועות המדיה של אל-קאעדה, פרסמה ביום חמישי, 7 בפברואר 2013, תוכנה חדשה לקידוד והצפנה בשם אצראר אל-דרדשה ("סודות הצ'אט"). תוכנה זו מציעה את הרמות הגבוהות ביותר של אפשרויות ההצפנה עבור חיבורים מאובטחים והיא מבוססת על התוכנה הקודמת להצפנה - אצראר אל-מג'אהדין ("סודות המוג'אהדין").

התוכנה "סודות הצ'אט" נתמכת בשפות רבות (ערבית, בנגלית, פרסית, אורדו, פאשטו ועוד) והיא מהירה וקלה לשימוש. התוכנה מבוססת על אלגוריתם להצפנה שמצריך שימוש בזוג מפתחות קשור: מפתח ציבורי שהוקצה לתהליך ההצפנה ומפתח פרטי לצורך הפענוח. 
לפי ההודעה המלווה את הפרסום על התוכנה החדשה, שליטי ארצות ערב, המחזיקים אוצרות טבע ומשאבים רבים, ממשיכים לדכא את ההמונים במסגרת שיתוף פעולה עם המערב שנועד למנוע ולעכב את הרנסאנס של האומה האסלאמית. לכן נכתב בהודעה, שליטי ערב "לא הפגינו כל רצון בקידום התקשורת", דבר שעלול להביא לביקורת על השלטונות ואולי אף להחלפת השליטים.

בהודעה נכתב כי המדיה הג'יהאדית - שהיא הזרוע הראשית המדברת בשם המג'אהדין בכל רחבי העולם - פועלת על מנת לספק ייצוג הולם ותיעוד כן של המג'אהדין. מדיה זו התפתחה כתגובה למלחמות בעבר, בהן פעילות המג'אהדין השתקפה מבעד אמצעי התקשורת ברחבי העולם כפעילות שלילית, כמו המלחמה נגד ברית המועצות (אפגניסטאן), בוסניה וחזיתות ג'יהאדיות אחרות.

לפי כותבי ההודעה, עם הופעת רשת האינטרנט נפתחו בפני המג'אהדין אפשרויות חדשות להביע את עצמם ולקבל במה לתפישת עולמם. הכותבים טוענים כי "אין ספק" שהמג'אהדין השתמשו ברשת האינטרנט היטב, למרות האמצעים המועטים שעמדו לרשותם ועל אף רדיפה, משפטים וקרימינליזציה (קרי הפיכת המג'אהדין לפושעים) מצד שליטי מדינות ערב והאסלאם. למרות כל זאת הם כותבים, 'המג'אהדין הם המנצחים במלחמת המדיה נגד המערב'.

לפי ההודעה, גם בכירים בממשל האמריקאי מודים כי אל-קאעדה ניצח במלחמת המדיה נגד ארצות הברית. אחד מהבכירים הללו הוא אריק קלארק, הדובר הרשמי של "הפיקוד האמריקאי המרכזי" (American Central Command), אשר הודה כי אל-קאעדה משתמש היטב באפשרויות הגלומות ברשת האינטרנט ומנצלה עד תום לצורך קידום יעדיו ומטרותיו.

אין תגובות:

הוסף רשומת תגובה