יום שישי, 1 בפברואר 2013

עומר מדיה וג'נד אללה סטודיו מציגים הודעה משותפת: "תומכי האסירים"


עומר מדיה, זרוע התקשורת של תנועת טליבאן פקיסטאן (תחריק א-טליבאן פקיסטאן), בשיתוף עם ג'נד אללה סטודיו, זרוע המדיה של התנועה האסלאמית האוזבקית, הפיצו בסוף חודש ינואר (2013), סרטון תמיכה באסירים הכלואים בבתי הכלא בפקיסטאן. הסרטון מתעד את עדנאן ראשיד, ג'יהאדיסט שתכנן לרצוח את פרווז מושארף, מנהיג פקיסטאן בזמנו.בסרטון נראה ראשיד מדבר אל המצלמה לצד שני פעילים נוספים - אחד מהם, היושב מצד ימין של ראשיד, הוא בעל מראה חזותי 'מערבי' בולט ולפי הכיתוב הוא מכונה "עבדול-חכים" מרוסיה. השני, משמאלו של ראשיד, הוא גרמני ומכונה "אבו אבראהים".

לפי ראשיד, אשר דבריו מתורגמים מפשטו לאנגלית, הם נמצאים באזור ח'ורסאן (גבול אפגניסטאן-איראן) ומטרתם להביא לשחרור של כל האסירים האסלאמיים הכלואים בבתי הכלא ב"כל האמצעים". לצורך כך הוקמה יחידה חדשה בשם אנצאר אל-אסיר ("תומכי האסירים") אשר מטרתה לא רק לנסות לשחרר כלואים אלא בנוסף גם לדאוג למשפחות האסירים ולספק להם מימון והגנה בבית המשפט. מטרה נוספת של היחידה החדשה תהיה לנקום במי שכולא מג'אהדין ולכן הוא מבקש לשלוח אליו שמות וכתובות של אנשי כוחות הביטחון בפקיסטאן (צבא, שירות חשאי, סוהרים ושוטרים).

ראשיד שוחרר יחד עם עוד מאות אסירים אסלאמיסטים במהלך פריצה של טליבאן לבית הכלא בעיר בנו בצפון-מערב פקיסטאן בחודש אפריל 2012. לאחר הפריצה, סרטון וידאו של עדנאן המתקבל בזרועות פתוחות אצל אנשי טליבאן הופץ ברשת האינטרנט.

"עבדול-חכים", הרוסי היושב מימינו של ראשיד, מדבר בשפה הרוסית על חובת הג'יהאד נגד המשטר הפקיסטאני ועל "שחרור האדמות המוסלמיות הכבושות" ושחרור האסירים האסלאמיסטים הכלואים ברחבי פקיסטאן. הגרמני המכונה "אבו אבראהים", מדבר בגרמנית ואומר כי הם 'אוהבים את מה שאללה אוהב ושנאים את מה שאללה שונא', לכן, הם "שונאים בשם אללה". "אבו אבראהים" מדבר על הצורך לשחרר אסירים מוסלמים הכלואים בבתי הכלא של ה'משוקצים' ברחבי העולם ועל חובת הסיוע למשפחות הכלואים.


הלוגו של "חיילי האל" - זרוע התקשורת
של התנועה האסלאמית האוזבקית
הסמל של "עומר מדיה"
זרוע התקשורת של טליבאן-פקיסטאן

אין תגובות:

הוסף רשומת תגובה