יום ראשון, 10 בפברואר 2013

חשיפה: המפקד הצ'צ'ני של "גדוד המהגרים" בסוריה


אחד הגורמים הג'יהאדיסטים בסוריה, הפועל במקביל לארגונים אסלאמיים ידועים כמו "חזית העזרה" ו"החזית האסלאמית הסורית", הוא "גדוד המהגרים" (כתאא'ב אל-מהאג'רין).

כאשר פרסומים ראשוניים של "גדוד המהגרים" הופצו ברשת האינטרנט, עלה החשד שמא לא מדובר בקבוצה סורית מקומית כי אם קבוצה המאגדת "מתנדבים" זרים שהצטרפו לג'יהאד נגד משטר אסד.

חשד זה מתאמת בימים אלו כאשר פלטפורמות מקוונות של תומכי ופעילי הג'יהאד בקווקאז חשפו לפני מספר ימים את מי שעומד בראש "גדוד המהגרים", המכונה "אבו עומר אל-שישאני (הצ'צ'ני)".

ככל הנראה מדובר באיש ארגון הטרור "האמירות האסלאמית של הקווקאז", ארגון העומד מאחורי שורה של פיגועי תופת נגד מטרות אזרחיות וצבאיות ברוסיה וברפובליקות המוסלמיות.

"גדוד המהגרים" נחשב ליחידה פעילה מאד בלחימה המתמשכת נגד כוחות אסד ואנשיה, במיוחד אלו מהקווקאז, מגיעים עם ניסיון קרבי עשיר לאחר שנים של עימותים ומלחמות נגד רוסיה. בין ה"מהגרים" ניתן למצוא תורכים וקווקאזים לצד מוסלמים בני לאומים אחרים.
הסמל של "גדוד המהגרים"
בעבר התפרסמו ידיעות שונות על צ'צ'נים הנלחמים בסוריה לצד המורדים גם באמצעי התקשורת הערביים וגם ברשת האינטרנט.

באוגוסט 2012 דיווחה רשת הטלוויזיה הערבית אל-ערביה על פעיל של אחד מארגוני הטרור הצ'צ'נים שהגיע לסוריה על מנת להילחם בשורות הגדודים האסלאמיים ונהרג בקרבות.
פעיל טרור צ'צ'ני שהגיע לסוריה לג'יהאד ונהרג בקרבות. אל-ערביה, 22 באוגוסט, 2012
בסוף ינואר-תחילת פברואר התפרסמה בפלטפורמות המקוונות המזוהות עם אל-קאעדה והג'יהאד העולמי תמונה של מג'אהד צ'צ'ני, לבוש חולצה עליה הלוגו של "האמירות האסלאמית של הקווקאז".

תמונות נוספות של "גדוד המהגרים" אשר התפרסמו בפלפורמות המקוונות של המורדים בקווקאז והג'יהאד העולמי הראו את פעילי הקבוצה לאחר הכיבוש של בסיס הנ"מ "שיח' סולימאן", אז הצטלמו פעיליה עם שבויים רבים מקרב כוחות אסד שנפלו לידיהם במהלך ההשתלטות על הבסיס.

אין תגובות:

הוסף רשומת תגובה