יום שישי, 15 בפברואר 2013

הודעה חדשה של אל-שבאב אל-מג'אהדין: הגורל של שבויי המלחמה הקניתיים

תנועת אל-שבאב אל-מג'אהדין, המיליציה האסלאמית המזוהה עם אל-קאעידה בסומליה, פרסמה היום (שישי, 15 בפברואר) הודעה חדשה בה נכתב כי הוציאה להורג אחד מהשבויים הקניתיים המוחזקים בידיהם. לפי ההודעה שפורסמה,  החייל הקנייתי שהוצא להורג הוא טוראי ג'ונתן קיפקוסגיי-קנגוגו (KipkosgeiKangogo).

בהודעה נכתב כי אל-שבאב פתחה בפני ממשלת קניה את האפשרות לנהל משא ומתן על שחרור החטופים אך הממשלה סירבה ובכך הוכיחה כי לחיי אזרחיה אין כל ערך. אל-שבאב לועגים לממשלת קניה שפלשה לסומליה במטרה לשחרר בני ערובה 'זרים' (מערביים) אך אינה עושה  כל מאמץ לשחרר את אזרחי קניה המוחזקים בשבי ו"ממתינים להוצאתם להורג".

לפי ההודעה החדשה, בידי אל-שבאב מוחזקים עוד חמישה חטופים, בנוסף לשבוי שהוצא להורג היום. לצורך משא ומתן על שחרורם של השבויים הנותרים הממשלה הקנייתית "קיבלה" עוד 72 שעות. לאחר הזמן הקצוב נכתב בהודעה כי או ש'האסירים ייאבדו את חייהם או שיחגגו עם משפחותיהם'. אל-שבאב משליכים את האחריות על חיי החטופים, המוגדרים על ידי המיליציה כ"שבויי מלחמה" (PoWs), על ממשלת קניה. "צבא ההגנה לקניה" גינה את הוצאתו להורג של החטוף.

כזכור, בתאריך 23 בינואר 2013 פרסמה תנועת אל-שבאב סרטון וידאו קצר בו אולטימטום לממשלת קניה שנדרשה לפנות ולהוציא את כוחותיה מסומליה ולשחרר אסירים אסלאמיסטים העצורים בקניה ובאוגנדה. לממשלת קניה ניתנו שלושה שבועות למילוי הדרישות. בהודעה שפורסמה בינואר נאמר כי אם הדרישות לא ימולאו, השבויים הקניתיים יוצאו להורג.
ארבעה מהחטופים הקניתיים המוחזקים בידי אל-שבאב

אין תגובות:

הוסף רשומת תגובה