יום שלישי, 12 בפברואר 2013

אל-מלאחם מדיה מציגה הודעה חדשה של הוועדה השרעית של ארגון קאעִדת אל-גִ'האד בחצי האי ערב"אל-מלאחם", זרוע המדיה של ארגון אל-קאעידה בתימן (קאעִדת אל-גִ'האד פי ג'זירת אל-ערב), פרסמה ביום שני, 11 בפברואר, הודעה חדשה העוסקת בכניסתה של צרפת למלחמה במאלי נגד הקבוצות והמיליציות האסלאמיסטיות הפועלות בצפון-מערב אפריקה.

לפי ההודעה, המלחמה במאלי, הנעשית ללא כל הצדקה או סיבה, היא חלק ממסע הצלב המתמשך נגד האסלאם, מסע צלב ש"השחיר את דפי ההסיטוריה". למרות זאת, לא מדובר בהפתעה מצד צרפת, שבעיני מוסלמים רבים מתעמרת במוסלמיות בנושא כיסוי הראש.

הנצחון של המוסלמים במאלי תלוי במילוי חובות האסלאם בראשן, התגייסות והצטרפות פיזית לשורות הקבוצות הג'יהאדיסטיות. במידה ואין אפשרות להצטרף ללוחמים, יש לתרום כסף ולהתפלל עבור ניצחון האסלאם. חובות אלו מוטלות על כל המוסלמים בעולם ובמיוחד על אלו המתגוררים בצרפת ובמדינות המסייעות לה במלחמתה. ההודעה פונה גם לחכמי הדת, העולמאא ברחבי העולם ומבקש מהם לתמוך במוסלמים הנלחמים במאלי, לעשות דעוה (קריאה לאסלאם) לטובת המאמץ המלחמתי ולהבהיר כי "הכובש הצרפתי במאלי הוא ככובש הציוני בפלסטין".

בנוסף, כותבי ההודעה יוצאים נגד ה"חופש" במערב (המתירנות) אשר מצד אחד אינו מכיל ומקבל את חוקי האל (השריעה) ומצד שני כופה בכוח הזרוע חוקים 'חילוניים' ו'דמוקרטיים' המאפשרים סטיות ומתן ביטוי ליצרים על המוסלמים וללא כל התחשבות ברגשותיהם. ההודעה נחתמת בקריאה חוזרת לג'יהאד נגד צרפת ומשתפי הפעולה שלה מקרב המוסלמים ומקרב מדינות המערב.

אין תגובות:

הוסף רשומת תגובה