יום ראשון, 20 בינואר 2013

דובר אנצאר אל-דין: המערב יצא למלחמה במאלי בגלל נפט, קורא לפיגועים בצרפת בתגובה

לפי פרסום שהופיע בסוכנות הידיעות האסלאמית "חק" ביום שבת 19 בינואר 2013, בכיר בתנועת אנצאר אל-דין, ולד בועמאמה, אמר כי על הנוער המוסלמי לבצע 'פעולות' של בודדים (פיגועי "זאב בודד") בתוך צרפת בתגובה לתוקפנות הצלבנית נגד המוסלמים במאלי. בריאיון שנתן בועמאמה לעיתון א-שרק אל-אוסט שיצא בלונדון ביום שישי 18 בינואר, אמר בועמאמה כי תנועתו כרתה ברית עם ארגונים נוספים כמו "א-תוחיד ואל-ג'האד במערב אפריקה" - "גדוד החותמים בדם" ו"אל-קאעידה במגרב האסלאמי לעם האזואדי", במטרה להגן על המוסלמים באזור.

בועמאמה, דובר אנצאר אל-דין, הוסיף כי ארגוני הג'יהאד באפריקה סומכים על תמיכה מצד המג'אהדין ברחבי העולם, בין אם הם בקבוצות כאלה או אחרות ובין אם הם יחידים, שיפגעו בצרפת. בעיקר סומכים על מפגעים בודדים המסוגלים לעשות הרבה נזק, כמו מוחמד מראח (ממוצא אלג'ירי), שינקמו את דמם של אלו שנהרגו בהפצצות של הצרפתים. לפי בועמאמה, כל אשה אלג'ירית יכולה 'ללדת עשרות מוחמד מראח' וזה מה שארגוני הג'יהאד במערב אפריקה מצפים מכל צעיר וצעירה מוסלמים הקנאים לדתם. 

בריאיון בועמאמה תקף את חכמי ההלכה המוסלמים (העלמאא) במאוריטניה ובכלל שלא יצאו בקריאה לג'יהאד ולא עודדו את המוסלמים להצטרף למערכה לצידם של הארגונים האסלאמיסטים. לפי גישתו, העלמאא התרחקו מדרך הסלפיה שהתוו שיח'ים כמו אחמד אבן חנבל ואבן תימיה.

בהתייחסו לפיגוע בשדה הנפט באמנאס באלג'יריה אמר בועמאמה כי המערב יצא למלחמה במאלי במטרה להבטיח את המשך אספקת הנפט לצרפת והוסיף כי ראוי שהתגמולים מן הנפט יהיו רק ​​על פי תיאום מראש וחלוקה שווה של העוגה. בועמאמה אמר כי חברות הנפט הזרות הן יעדים לגיטימיים לפגיעה וכי זו חובתם וזכותם של המג'אהדין, בין אם הם אלג'ירים, או בכל מקום בעולם, לפגוע באינטרסים של המערב.

אין תגובות:

הוסף רשומת תגובה