יום שישי, 4 בינואר 2013

סוכנות דעוה אל-חק ללימודים ומחקר מציגה מאמר חדש של עבד אללה מחמד מחמוד: "המג'אהדין האסלאמיים משתלטים על שדה התעופה 'תפתנאז' ואל-ג'זירה מייחסת את המבצע לצבא [הסורי] החופשי"


סוכנות הידיעות האסלאמית "חק", המזוהה עם הזרם הסלפי-ג'יהאדי, פרסמה ביום חמישי 3 בינואר 2013 מאמר ביקורת נגד אל-ג'זירה והדיווח על כיבוש והשתלטות של המורדים על שדה התעופה הצבאי "תפתנאז" (Taftanaz) באזור אדליב (צפון-מזרח סוריה), אחד מהבסיסים הגדולים והמרכזיים של חיל האוויר הסורי.

"אל-ג'זירה", תחנת הטלוויזיה ושופרה של נסיכות קטאר, מואשמת על ידי סוכנות הידיעות "חק" וכותב המאמר כי היא מסלפת עובדות ומפירה קודים מקצועיים של דיווח עיתונאי אמין. קטאר מואשמת שהיא מקדמת סדר יום פוליטי במזרח התיכון ושהיא משתפת פעולה עם ארצות הברית.

לפי המאמר, במבצע ל"שחרור שדה התעופה הצבאי "תפתנאז" השתתפו שלוש קבוצות מרכזיות מקרב האופוזיציה הסורית המזוהות עם תפישת הג'יהאד העולמי: ג'בהת אל-נצרה, המוכרת כזרוע של אל-קאעידה בסוריה ושהוכנסה לרשימת ארגוני הטרור של ארצות הברית, ג'מאעת א-טליעה אל-אסלאמיה וכתאיב אחראר א-שאם. שתי הקבוצות האחרונות מאוגדות יחדיו תחת "החזית האסלאמית הסורית", איגוד של קבוצות ג'יהאדיסטיות בסוריה המסונף לחרכת אל-פג'ר אל-אסלאמי.

כותב המאמר מבקר את אל-ג'זירה על כך שהם משמיטים בכוונה את שמות הקבוצות האסלאמיות-ג'יהאדיסטיות שכבשו את שדה התעופה "תפתנאז" ומייחסים את המבצע ל"צבא הסורי החופשי". אל-ג'זירה מואשמת גם בכך שהיא מתעלמת מעוצמתם של הקבוצות הג'יהאדיסטיות ומצניעה את מקומם כגורם אופוזיציוני מרכזי בסוריה.

מזה מספר חודשים שמתפרסמות באתרי אינטרנט שונים ידיעות על מתקפות חוזרות ונשנות על הבסיס מצד כוחות המורדים.

באתרי אינטרנט המזוהים עם משטר אסד נכתב כי המתקפה על שדה התעופהנהדפה על ידי הכוחות הצבא הנאמנים למשטר וכי המורדים ספגו אבידות רבות.

המאמר, שהתפרסם בפלטפורמות המשמשות את סוכנות הידיעות האסלאמית "חק" (בלוג, טוויטר ופייסבוק), נכתב על ידי עבדאללה מוחמד מחמוד, חוקר בסוכנות דעות אל-חק ללימודים ולמחקר. המאמר פורסם בפלטפורמות מקוונות של הג'יהאד העולמי.

המאמר:

المجاهدون الإسلاميون يسيطرون على مطار تفتناز و"الجزيرة" تنسب العملية للجيش الحر!!

لم يعد خافياً على أحد الكذب المفضوح الذي تمارسه قناة الجزيرة وتزويرها الحقائق بشكل فجّ بدون مراعاة لأبسط قواعد المهنية الإعلامية وقواعد الشرف المهني التي ضربت بها عرض الحائط من أجل تحقيق أجندة سياسية لدولة قطر التي أصبحت عرّاب المشاريع الأمريكية في المنطقة .

العملية الكبيرة والنوعية المستمرة في مطار تفتناز قام بها المجاهدون في كتائب أحرار الشام وجبهة النصرة جماعة الطليعة الإسلامية ومقاتلون إسلاميون آخرون – وجميعها كتائب وجماعات إسلامية مجاهدة ومستقلة وليست تابعة للجيش الحر – ومع ذلك تقوم "قناة الشرف المهني والموضوعية" بنسبة هذه العملية للجيش الحر!

ما الذي تريده قناة الجزيرة من وراء هذا الكذب المفضوح الذي تكرر عشرات المرات على شاشتها؟!
لماذا الإصرار على نسبة كل العمليات البطولية النوعية التي تقصم ظهر النظام للجيش الحر – الذي لم يقم بها – وليس لأصحابها الحقيقيين الذين يوثقوا هذه العمليات بالفيديو ويسقط منهم الشهداء خلالها؟!

لماذا أخرجت الجزيرة مراسلها المتميز والموضوعي والمنصف أحمد موفق زيدان من سوريا وهو الذي كان يقدم تغطية موضوعية ونزيهة للعمليات الدائرة في سوريا وكان يسمي الأسماء بمسمياتها وينسب البطولات إلى أهلها؟!.
ما الذي تهدف إليه قناة الجزيرة – ومن وراءها – من نسبة هذه العمليات النوعية البطولية التي تعجل بنهاية النظام إلى الجيش الحر؟!

لماذا تتعمد الجزيرة إخفاء أسماء الجماعات الإسلامية المجاهدة والتعتيم على ذكر أعمالها البطولية –مع أنها هي الأكثر حضوراً والأقوى على الأرض والأكثر إثخاناً في النظام-؟!
نحن لا نقصد هنا أن نطعن بالجيش الحر ولا بغيره من الجماعات العاملة في سوريا لكن ليس من الشرف ولا من المروءة ولا من الأخلاق القبول والرضا والتسليم بهذا الكذب فإن هذا ليس إلا سرقة مبكرة للثورة ودليل على نوايا سيئة عند البعض وقناة الجزيرة تقود في هذا الاتجاه.

كتبه / عبد الله محمد محمود
الباحث والمحلل في "مؤسسة دعوة الحق للدراسات والبحوث

אין תגובות:

הוסף רשומת תגובה