יום חמישי, 3 בינואר 2013

"תומכי השריעה בירושלים" מתלוננים כי בעוד שחמא"ס מנהל דיאלוג עם תנועת פת"ח ומאפשר לה להפגין נוכחות ברצועת עזה, חמא"ס מדכא את אנשי הסלפיה-ג'יהאדיה, לא מאפשר להם להפגין ונמנע מדיאלוג איתם

אנצאר אל-שריעה פי בית אל-מקדס ("תומכי השריעה בירושלים") , שם נוסף לפעילי הזרם הסלפי-ג'יהאדי ברצועת עזה, פרסמו היום (רביעי 2 בינאר 2013) בדפי פייסבוק ג'יהאדיסטים שני סרטוני וידאו קצרים המתעדים צעדה שתנועת פת"ח ערכה ברצועת עזה לראשונה מאז השתלט חמא"ס על הרצועה. ככל הנראה חמא"ס אפשר את ההפגנה ואת הצעדה לציון חגיגות 48 שנים לייסוד פת"ח. בפרסום של הסרטון נכתב כי בעוד שתנועת חמא"ס מנהלת דיאלוג ומגעים עם תנועת פת"ח, חמא"ס מדכאת, כולאת ורודפת את הסלפים ולא מאפשרת להם לפעול בחופשיות.

היום פורסם סרטון המתעד הפגנת פת"ח דומה שהתרחשה באזור בית לחם. בסרטון נראים אלפי משתתפים כאשר חלקם נושאים טילי-דמה, גרזנים, אלות וסכינים. ראוי לזכור כי באמצע חודש דצמבר 2012 תנועת חמא"ס ציינה 25 שנים להיווסדה בהפגנת כוח ראשונה מסוגה מזה זמן רב ביהודה ושומרון בשורה של חגיגות שנערכו "על רקע אווירת פיוס".

ההתפתחויות הללו - החגיגות של חמא"ס ביהודה ושומרון והפגנת פת"ח ברצועת עזה - מצביעות על התחממות הקשר שבין שתי התנועות. מנגד, הפרסום הסלפי-ג'יהאדי שמעיד על רדיפת אנשי זרם זה בידי ממשלת חמא"ס, שנתפסת בעיני הסלפים כמשתפת פעולה עם איראן ומשטר אסד, מצביע על שליטתו האיתנה של חמא"ס על הרצועה ועל יכולתו לכפות את מרותו על הארגונים הג'יהאדיסטים הפועלים בה.

הקבוצה המזוהה כ"תומכי השריעה בירושלים" מתפעלת דף פייסבוק שנפתח ביום שבת 29 בדצמבר 2012. עד כה יש לדף 133 "לייקים". בדף נכתב כי הוא מתופעל מרצועת עזה. לדף הועלו עשרות סרטונים של אל-קאעידה ותנועות הג'יהאד העולמי, נשידים וחומר תעמולתי אחר.

לצפייה באחד הסרטונים (השני שהועלה לאינטרנט מבחינה כרונולוגית) מתוך דף הפייסבוק של "תומכי השריעה" לחצו כאן. הסרטון הראשון הופץ גם בדף הפייסבוק שמזוהה עם הפורומים הג'יהאדיסטים (שאנם פעילים זה זמן רב) "שמוך אל-אסלאם" ו"אל-פדאא אל-אסלאמיה".
סרטון הצעדה של פת"ח ברצועת עזה:

דף הפייסבוק של "תומכי השריעה בירושלים"
www.facebook.com/ansaralshareaafibeitalmaqdis

אין תגובות:

הוסף רשומת תגובה