יום שני, 21 בינואר 2013

הודעה של אנצאר א-דין בנוגע למבצעים הצבאיים

ביום שבת 19 בינואר 2013, פרסמה תנועת אנצאר אל-דין הודעה מפורטת העוסקת בתהליך שהביא לפרוץ המלחמה הנוכחית בין ארגוני הטרור האסלאמיים הפועלים במערב אפריקה לבין המערב בראשות צרפת. לפי ההודעה, אנצאר אל-דין היו מודעים להשלכות הכבדות של הפיגוע בשדה הנפט באן-אמנאס ואף על פי כן הוחלט לצאת למבצע במטרה להכות בנוכחות המערבית על אדמת אלג'יריה.

אנצאר אל-דין הודיעה כי האחריות למספר הנפגעים מוטלת לפתחה של ממשלת מאלי בבמקו ו"אדוניהם" בפריז, אשר סירבו להיכנס למשא ומתן עם האסלאמיסטים הפועלים למען כינונה של מדינה אסלאמית טהורה והעדיפו לצאת למבצע צבאי במטרה לעצור את התקדמותם של הכוחות האסלאמיסטים לכיוון מעוזה של ממשלת מאלי בדרום-מערב המדינה.

מפקד אנצאר אל-דין - איאד ע'אלי
לפי ההודעה, המלחמה החלה ביום חמישי, 10 בינואר, בשעות הבוקר במתקפה שנמשכה עד שעות הצהריים על העיר כונה, מעוזה של ממשלת מאלי. התקפה זו הביאה לפגיעה קשה בכוחות הצרפתיים ושל צבא מאלי. לפי ההודעה, הושמדו מספר טנקים, מעל 20 חיילים נהרגו וציוד רב הושמד או נפתס בידי המורדים. תבוסה זו לפי אנצאר אל-דין, היא שהביאה לכניסתה למערכה ה"צלבנית" של צרפת והמערב, שבאה לידי ביטוי בהתקפה על העיר כונה והפצצה כבדה של העיר שהביאה למספר הרוגים אזרחים.

אנצאר אל-דין הכחישו את נפילת בסיסיהם בעיר כונה לידי צבא מאלי וטוענים כי מדובר בדיס-אינפורמציה וכחלק מהלוחמה הפסיכולוגית והתקשורתית נגדם. עוד נטען כי אנשי הקבוצה נכונים להמשיך להילחם נגד הכוחות של צרפת וצבא מאלי. בעוד פעילי אנצאר אל-דין ביססו את אחיזתם בכונה הם תוגברו בפעילים נוספים. בתאריך 16 בינואר, התנגשו הכוחות בקרבות רבים אשר במהלכם המליחו המורדים להפיל מסוק צבאי ולהרוג מספר חיילים. לאחר מכן ביצעו המורדים נסיגה טקטית לצרכי התארגנות.

לאחר כונה, פנו הכוחות המאליים והצרפתיים לערים נוספות שהיו תחת שלטון המורדים כמו ג'באלי במטרה לשחררן. צבא מאלי, שסבל מתשישות לאחר הקרבות בכונה,התבצר בג'באלי שהפכה ליעד לכיבוש עבור האסלאמיסטים. גם פה לפי ההודעה סבלו כוחות צבא מאלי וצרפת אבידות כבדות בנפש ובציוד ואובדן השליטה על המוצבים הצבאיים הפזורים ברחבי העיר.

עוד נכתב בהודעה כי אנצאר אל-דין פועלים על מנת לסכל את תכנית ההתערבות הבינלאומית שאושרה על ידי מועצת הביטחון, שבמסגרתה המערב יאמן את צבא מאלי הנתמך בכוחות של מדינות אפריקה וממומן על ידי המערב. המורדים האסלאמיסטים שואפים לאבטח את קווי האספקה ​​ובסיסיהםם העורפיים של המג'אהדין ולחזק את היכולות הלוגיסטיות שלהם בד בבד תוך מניעת הישגים מן האויב, במטרה שפעילי אנצתאר אל-דין יחזירו לעצמם את היוזמה ההתקפית.

לפי ההודעה של אנצאר אל-דין עולה כי המטרה החשובה ביותר שהושגה עד כה היא כריכת העמים האסלאמיים יחד עם המג'אהדין באפריקה נגד המדיניות הצרפתית הצלבנית-קולוניאלית וכריכתם של המוסלמים ברחבי העולם לטובת המורדים ונגד ממשלת צרפת.

אין תגובות:

הוסף רשומת תגובה