יום ראשון, 13 בינואר 2013

צבא האומה והפורום ''ירושלים הג'יהאדית'': פורום וחשבון פייסבוק


אהרון צלין מ-Jihadology חשף שתי הודעות חדשות של ג'יש אל-אמה פי אכנאף בית אל-מקדס ("צבא האומה באזור ירושלים"), אחת מן הקבוצות הסלפיות-ג'יהאדיות הפועלות ברצועת עזה ומזוהות עם אל-קאעידה. שתי ההודעות התפרסמו בימים האחרונים בפורום חדש יחסית בשם מנתדא בית אל-מקדס אל-ג'האדיה ("פורום ירושלים הג'יהאדית"). סוכנות אל-ראיה להפקות מדיה, זרוע התקשורת של "צבא האומה", מפרסמת את הודעותיה הרשמיות בפורום זה.

הפורום נפתח בתאריך 18 בנובמבר 2012 אך רק מחודש ינואר 2013 החל לפעול. בימים האחרונים הועלו לפורום שלוש הודעות (פוסטים) של "צבא האומה" בהן קישורים לסרטונים (שני סרטוני וידאו והודעה קולית):

  • סרטון וידאו אחד מתוארך ל-19 בנובמבר 2012 (בזמן מבצע "עמוד ענן") ופעילי הקבוצה מתועדים בו משגרים טילים אל עבר ישראל. 
  • סרטון וידאו נוסף ("למג'אהדין בסוריה - כיצד לייצר טילי 107") מיועד למורדים בסוריה במטרה ללמדם ולהדריכם כיצד לתפעל ולשגר רקטות מסוג 107 מ"מ
  • סרטון האודיו ("עם הסבל באה ההקלה") מנסה לעורר את האחואזים, מיעוט ערבי-סוני בדלני מאזור חוזסטאן שבמערב איראן הפרסית והשיעית.

ל"צבא האומה" היה בעבר אתר אינטרנט (almqdes.net) שנסגר לאחר פניה של "המרכז לענייני ציבור ומדינה" לחברת האינטרנט האמריקנית שארחה את האתר בשרתיה. הפורום הנוכחי הוא ככל הנראה ממשיך דרכו של האתר שנסגר. בפורום מספר נושאים: חדשות מעולם האסלאם, תפישת העולם והאידיאולוגיה של "צבא האומה", פרסומים של סוכנות אל-ראיה, אסירים מוסלמים, קבצי וידאו ואודיו, מחשב ותכנות. כל הפרסומים הועלו החל מינואר 2013 וחלקם הופצו באתרים ופורומים ג'יהאדיסטיים.

הפורום קשור לחשבון פייסבוק שפועל מחודש פברואר 2012 תחת השם "פורום הקבוצות הג'יהאדיסטיות באזור ירושלים" (מנתדא אל-ג'מאעאת אל-ג'האדיה פי אכנאף בית אל-מקדס). לחשבון עד כה יש 157 "לייקים" והוא אינו מתעדכן באופן יום-יומי (פרסום אחרון בתאריך 7 בינואר). לחשבון הועלו קישורים שונים - וידאו, אודיו, תמונות, טקסטים וכדומה מתוך פלטפורמות שונות של אל-קאעידה והג'יהאד העולמי.

http://beit-almaqdes.net/vb/
פרסום של הפורום "ירושלים הג'יהאדית" ברשת אנצאר אל-מג'אהדין
www.facebook.com/pages/منتدى-الجماعات-الجهادية-في-أكناف-بيت-المقدس/290131231040888

אין תגובות:

הוסף רשומת תגובה