יום שבת, 26 בינואר 2013

מרכז הד הקווקאז מדיה: 11 ג'יהאדיסטים נהרגו בקרבות בהרי וידנו (צ'צ'ניה)


ביום חמישי 24 בינואר דווח על קרבות המתחוללים בהרי מחוז וידנו בין חברי "האמירות האסלאמית של הקווקאז" לבין הצבא הרוסי, אשר השתמש במסוקים וארטילריה נגד קבוצה קטנה של ג'יהאדיסטים שהתבצרו בהרים שבאזור צ'צ'ניה-אינגושטיה. בדיווח לא היה ידוע כמה מחברי "האמירות האסלאמית" נהרגו. 

לפי הודעה שפורסמה על ידי "מרכז הד הקווקאז", זרוע המדיה המזוהה עם "האמירות האסלאמית"  ופורסמה בפלטפורמות המקוונות המזוהות עם "האמירות האסלאמית" ועם הג'יהאד העולמי ביום שישי 25 בינואר, נהרגו בקרבות אחד-עשר פעילים של "האמירות האסלאמית", ביניהם שני מפקדים, האחים מוסלם וחוסין גאכאייב, אשר לקחו חלק במלחמתם של הצ'צ'נים לעצמאות מידי הרוסים כבר ממלחמת צ'צ'ניה הראשונה.

מסלים גאכאייב (ימין) וחסין גאכאייב (שמאל)
חסין גאכאייב, יליד 1970 מאזור וידנו שבאינגושטיה, איצ'קריה, צ'צ'ניה. השתתף במלחמת צ'צ'ניה הראשונה (1994-1996) ובמלחמת צ'צ'ניה השנייה (קיץ 1999) נגד הרוסים.

במלחמה הראשונה נלחם בחזית המרכזית של הכוחות המזוינים הצ'צ'נים של הרפובליקה של איצ'קריה בראשות שאמיל בסאייב. מאז תחילת המלחמה השנייה ועד לאביב 2006 היה מג'אהד זוטר ולאחר מכן הפך לראש יחידה באזור וידנו. לאחר מכן מונה לתפקיד סגן מפקד החטיבה האסלאמית "חיילי האל" (ג'נדאללה) בחזית המזרחית של הכוחות המזוינים הצ'צ'נים של רפובליקה איצ'קריה.

מאביב 2006 ועד מאי 2007 שימש חסין כמפקד גזרת שאלי בהרים המזרחיים של צ'צ'ניה. ממאי 2007 ועד יוני 2010 היה סגן מפקד הגזרה הדרום-מזרחית של הכוחות המזוינים של הרפובליקה של איצ'קריה. החל משנת 2010 קיבל עליו את הנאמנות לדוקו אבו עת'מאן, מנהיג "האמירות האסלאמית של הקווקאז" ושימש מאז כמפקד בכיר בארגון. 

אין תגובות:

הוסף רשומת תגובה