יום ראשון, 23 בדצמבר 2012

הודעה חדשה של "האמיר של טטריסטאן עבדאללה"


סרטון הוידאו-הודעה הועלה לחשבון ה"יוטיוב" של "פטריק ג'ונסון" בתאריך 19 בדצמבר 2012. החשבון נפתח באותו התאריך ואינו מכיל סרטונים נוספים. הסרטון הועלה תחת הכותרת "הודעה מהאמיר של טטריסטאן - עבדאללה". בהודעה נטילת אחריות על רציחת שני אנשי ביטחון רוסים, על פיצוץ צינור הגז באזור מוסקבה וכן פיצוץ רכבת משא שהובילה נפט. בהודעה מאיים "עבדאללה" להמשיך לרדוף ולחסל שופטים, סוהרים ושאר אנשי כוחות הביטחון לצד המשך הפיגועים נגד תחנות כוח, קווי חשמל, מפעלים כימיים ומסילות רכבת ברחבי רוסיה.

בסרטון, הדובר רעול הפנים - "עבדאללה", מדבר בשפה הרוסית ומציג עצמו כמפקד הג'יהאדיסטים בטטריסטאן ("אמירות בולגרסטאן"). הוא פונה למג'אהדין בכלל ולמג'אהדין של "האמירות האסלאמית של הקווקאז" בפרט. בהודעה אומר "עבדאללה" כי מוסלמים רבים ואפילו "עמי הספר" (יהודים ונוצרים) ביקשו מהג'יהאדיסטים לשחרר את אדמותיהם מהכיבוש האתאיסטי הכופר בהרי האורל וסיביריה.

בהודעה נאמר כי נוכח המצב הקיים, המג'אהדין החליטו לשנות את הטקטיקה הצבאית שלהם, להתפצל לקבוצות קטנות בנות 2-4 אנשים ושכל קבוצה תפעל בצורה עצמאית כמעט ללא קשר ותקשורת עם קבוצות אחרות, כאשר כל המידע שיזדקקו לו יתפרסם באמצעות סרטוני וידאו שיועלו לרשת האינטרנט.

לפי הפרסום, המג'אהדין הטטארים אחראים לשורה של פיגועים נגד מטרות ויעדים שונים, כגון "שחיטתם" בסכינים של שני אנשי שירות הביטחון הרוסי (FSB) - לידיה חמזיה (בת 25) ואולג גבוזדב - בתאריך 20 בנובמבר 2012. הרציחות לפי הטענה בוצעו במקומות שונים במוסקבה. כמו-כן, בהודעה נאמר כי כל מי שפועל נגד המג'אהדין צפוי לגורל דומה. לא זאת ועוד, בהודעה נטילת אחריות על פיגועים שונים נגד מטרות רוסיות בין היתר פיצוץ צינור הגז בתאריך 3 בנובמבר 2012 ופיצוץ רכבת משא שהובילה נפט בתאריך 24 בנובמבר 2012.


תודה  לאלכס מניס על התרגום מרוסית לעברית.

אין תגובות:

הוסף רשומת תגובה