יום שני, 24 בדצמבר 2012

חרכת אל-פג'ר אל-אסלאמיה: הכרזה על הקמת "החזית האסלאמית הסורית"


"תנועת השחר האסלאמי", שאיגדה תחתיה עשרות קבוצות ג'יהאדיסטיות בסוריה, פרסמה ביום שישי 21 בדצמבר 2012 הודעה חדשה הנוגעת להקמתה של "החזית האסלאמית הסורית", אליה "תנועת השחר האסלאמי" משתייכת. ההודעה תועדה בסרטון וידאו שהופץ ברשת האינטרנט.

בהודעה נאמר כי דת האסלאם היא האידיאולוגיה המנחה את הקבוצות השונות שהצטרפו ל"חזית האסלאמית" וכי דרך האבות "יישרי הדרך" ("אל-סלף"; הח'ליפים הראשונים) - היא הדרך המנחה את "החזית" ואת הארגונים והקבוצות המזוהות עימה. בנוסף נאמר כי גוף זה הוקם במטרה לאחד תחת קורה-אידיאולוגית אחת את שלל הקבוצות הפועלות למען הקמת מדינה אסלאמית בסוריה וכי ה"חזית האסלאמית" אינה רק גוף צבאי אלא גם גוף שמפיץ דעוה ותעמולה ותומך באוכלוסיה.

בין הקבוצות המרכיבות את "החזית האסלאמית" ניתן למצוא את כתאיב אחראר א-שאם, לואא אל-חק בעיר חומס, חרכת אל-פג'ר אל-אסלאמיה באזור חלב, ג'מאעת אל-טליעה אל-אסלאמיה באזור אדליב, כתאיב אנצאר א-שאם, כתיבת מסעב בן עמיר באזור חלב, ג'יש א-תוחיד באזור דיר א-זור, כתיבה צקור אל-אסלאם, כתאיב אל-אימאן אל-מקאתלה, סראיא אל-מהאם אל-ח'אצה, כתיבת חמזה בן עבד אל-מטלב באזור דמשק.

בהודעה שפורסמה נקראות הקבוצות האסלאמיות השונות הפועלות נגד משטר אסד לזנוח את חילוקי הדעות והפערים ביניהן, להימנע ממחלוקת והבדלים ולהגיע להבנה עם שאר הגורמים האסלאמיים בסוריה. כמו-כן "החזית האסלאמית" קוראת לקבוצות השונות לשתף פעולה ולהתאחד תחת גוף אחד שיביא לכינונה של חברה תרבותית אסלאמית אשר תתנהל לפי 'חוקי האל'. 

ההודעה והסרטון פורסמו בפלטפורמות המקוונות של אל-קאעידה והג'יהאד העולמי ובאתרי אינטרנט המזוהים עם כוחות האופוזיציה למשטר אסד ("הצבא החופשי"). בנוסף הופצה ההודעה גם בדף הפייסבוק של "השחר האסלאמי", בדף הפייסבוק של "החזית האסלאמית הסורית" (נפתח ביום שישי 21 בדצמבר) ובחשבון ה"טוויטר" של הקבוצה. לדף הפייסבוק ולחשבון הטוויטר אלפי עוקבים והתפרסמו בהם מאות הודעות, סרטונים ותמונות של הגדודים השונים המרכיבים את "החזית האסלאמית הסורית" והצהירו על נאמנותם אליה.

"החזית האסלאמית" היא גוף הפועל במקביל ל"חזית העזרה" (ג'בהת אל-נצרה), אשר הוגדרה על ידי האמריקנים כ"ארגון טרור", למען הפיכתה של סוריה למדינה בעלת שלטון דת הנשען על הקוראן והשריעה כמקורות בלעדיים לחקיקה. כפי הנראה, שתי ה"חזיתות" הללו מרכזות ומרכיבות את גוש הקבוצות האסלאמיות המורדות במשטרו של בשאר אל-אסד.

אין תגובות:

הוסף רשומת תגובה