יום ראשון, 30 בדצמבר 2012

לואא' אל-מג'אהדין פי בלאד א-שאם מציגה את סרטון התעמולה הראשון שלה: "ותתכוננו"


קבוצת "דגל המג'אהדין בסוריה" (לואא אל-מג'אהדין פי בלאד א-שאם) היא אחת הקבוצות הג'יהאדיסטיות הנלחמות נגד משטר אסד והמסופחות ל"גדוד המהגרים" (כתאא'יב אל-מהאג'רין), המורכב בעיקר ממתנדבים זרים שהצטרפו ללחימה בסוריה. הקבוצה הכריזה על הקמתה בתאריך 15 באוקטובר 2012 והיא פעילה בעיקר בסביבות העיר לאד'קיה (לטקיה) אשר בצפון מערב סוריה ובערי הנמל המרכזיות שלה.

אזור זה (לאד'קיה והרי אנצאריה) נחשב למעוזם של השבטים העלאווים, בני דתו של בשאר אסד. לפי הפרסומים השונים בפורומים ובאתרים של פעילי ותומכי הג'יהאד העולמי, את הקבוצה מנהיג אדם המכונה "השיח' אבו מעאד' אל-שאמי". ביום שבת 29 בדצמבר הופץ בפלטפורמות המקוונות של אל-קאעידה והג'יהאד העולמי סרטון התעמולה הראשון של הקבוצה - "ותתכוננו" (או: "והיו מוכנים", "הכינו"). 
קטע מתוך ההכרזה על הקמת הקבוצה
שם הסרטון החדש ("ותתכוננו") הוא בעל משמעויות תיאולוגיות עבור מוסלמים רבים. מילה זו, "ותתכוננו" (وأعدوا ), מופיעה על סמל תנועת "האחים המוסלמים" והיא לקוחה מן הקראן, סורה 8, פסוק 60:
הכינו כוח לקראתם ככל שתוכלו, וסוסים רתומים לקרב, אשר בהם תזרעו מורא בלב אויב אלוהים ואויבכם, ובלב אחרים מלבדם אשר לא תכירום, אך אלוהים יכירם. כל אשר תוציאו למען אלוהים, תושב לכם תמורתו במלואה, ולא תקופחו.
קבוצות ג'יהאדיסטיות רבות ושונות עושות שימוש בפסוק זה לצורך מתן לגיטימציה דתית למהלכים והפעולות אותם נוקטים טרוריסטים אסלאמיים ברחבי העולם. 

ל"דגל המג'אהדין" חשבון פייסבוק פעיל ומעודכן בו נכון לרגע זה מעל 160 "לייקים" (למטה). לדף הועלו סרטונים המתעדים פעילות של פעילי הקבוצה לצד תמונות שונות המקדמות את המלחמה נגד משטר אסד וביניהן הודעות תמיכה ב"חזית העזרה" (ג'בהת אל-נצרה).

אין תגובות:

הוסף רשומת תגובה