יום שישי, 14 בדצמבר 2012

שורה של פורומים מרכזיים המשמשים את אל-קאעידה והג'יהאד העולמי נפלו

שורה של פורומים מרכזיים המשמשים את ארגון אל-קאעידה וארגונים ג'יהאדיסטיים אחרים אינם זמינים מסוף חודש נובמבר וחלקם אף לפני כן. בין הפורומים שנפלו ניתן למצוא אתת שומוח' אל-אסלאם, אל-פדאא אל-אסלאמיה ושבכת אנצאר אל-מג'אהדין בערבית (לעומת זאת, הפורום אנצאר אל-מג'אהדין באנגלית זמין ופעיל). פורום נוסף שאינו זמין הוא חצאד אל-מג'אהדין.


בתחילת חודש נובמבר הודיעה ממשלת מלזיה כי היא סוגרת את אחת הפלטפורמות המרכזיות של אל-קאעידה: מנבר אל-תוחיד ואל-ג'יהאד (Tawhed.net), שהיה מן ספריה מקוונת של פתוות ופסקי הלכה לטובת הג'יהאד העולמי וארגון אל-קאעידה בפרט.


"תוחיד.נט" איכסן ופרסם כתבים ג'יהאדיסטיים של תיאורטיקנים אסלאמיים בני זמננו כמו עצאם מחמד טאהר אל-ברקאוי ("מוחמד אל-מקדיסי"), עבד אל-מנעם מסטפי חלימה ("אבו בציר אל-טרטוסי"), עמר בן מחמוד בן עת'מאן ("אבו קתאדה אל-פלסטני") והוגי דעות סלפים-ג'יהאדים אחרים.


נכון לרגע כתיבת השורות, פלטפורמות מקוונות אחרות, כגון מנדתא אל-מנבר אל-אעלאמי אל-ג'האדי (AlPlatformmedia), שבכת אל-ג'האד אל-עאלמי (AlJahad), מנתדיאת אל-מדד אל-אסלאמי (AlMadad1), לצד אתרים ופורומים אחרים המשרתים את פעילי ותומכי הג'יהאד העולמי, עודנם זמינים ופועלים כרגיל. הפורומים ירדו לצרכי 'תחזוקה' כביכול, אך יחד עם זאת אין לשלול הפלתם על ידי גורם כזה או אחר, כפי שכבר קרה בעבר.

אין תגובות:

הוסף רשומת תגובה