יום שני, 10 בדצמבר 2012

מהקווקאז לסוריה: גדוד המהגרים ("כתאא'ב אל-מהאג'רין")


אחת מקבוצות המורדים שלוחמות נגד משטר אסד ומזוהה עם הג'האד העולמי נקראת "כתאא'ב אל-מהאג'רין" (גדוד המהגרים). מדובר בקבוצה סלפית-ג'האדית אשר חבריה הגיעו ממקומות שונים ברחבי העולם. כפי הנראה, קבוצה זו מורכבת בעיקר מרוסים, בני הקווקאז, תורכים ואירופאים.שם הקבוצה יכול לרמוז על כך שלוחמיה 'היגרו' לסוריה על מנת להשתתף בג'יהאד נגד משטר אסד והעלאווים או שהם סורים שהיגרו מן המשטר (העלאווי) ה"כופר" במטרה לחזור ולהילחם בו. משמעות המילה "הג'רה" בערבית היא הגירה, והכוונה היא להגירה של הנביא מוחמד ממכה האלילית לעיר מדינה (יתרב).

פרסום התמונות בפלטפורמות המקוונות של אל-קאעדה והג'האד העולמי מצביע על האוריינטציה הסלפית-ג'האדית של הקבוצה. סמל הקבוצה משלב שתי זהויות והוא מורכב מכמה אלמנטים: מחד, שמש זורחת מעל מפת סוריה ובתוכה צילום של המסגד האומיי הגדול שבדמשק מצביעים על הזהות הסורית-לאומית; מאידך, חרב עליה מונף "הדגל השחור" המזוהה עם אל-קאעדה והזרם הסלפי-ג'האדי חוצה את מפת סוריה באלכסון.

באחת התמונות שהופצו ברשתות החברתיות, בין היתר בעמוד הפייסבוק הרשמי של ה"גדוד המהגרים" ועמודי פייסבוק אחרים (כמו למשל העמוד הסלפי Wake Up Ya Ahlul Sunna) - נראה שבוי נוצרי (צלב על צווארו) שנפל לידיהם של אנשי גדוד המהגרים. התגובות לתמונה בחשבון הפייסבוק האמור ברובן זועמות ודרשו להוציא את הנוצרי להורג ("קצצו את ראשו", "הכריחו אותו להתאסלם או הרגו אותו").

לגדוד המהגרים אתר אינטרנט חדש יחסית בו נכון לרגע זה יש רק גלריית תמונות.

 http://kitaibalmuhajireen.yolasite.com
www.facebook.com/kataaeb.muhajereen

אין תגובות:

הוסף רשומת תגובה