יום שלישי, 25 בדצמבר 2012

כתאיב אל-מהאג'רין מציגים: טילים ומלחמת מדיה


תמונות של טילים הנתונים בחזקת כתאיב אל-מהאג'רין ("גדוד המהגרים"), אחת מן הקבוצות הג'יהאדיסטיות הפועלות בסוריה, פורסמו בדף הפייסבוק של הקבוצה ביום ראשון 22 בדצמבר 2012 וכן בפורום אנצאר אל-מג'אהדין. בפרסום נכתב "מי אמר שלמג'אהדין יש רק רובים פשוטים?". בדף הפייסבוק ניתן לראות תמונות שונות שהעלו אנשי הקבוצה החל מחודש דצמבר. על חלק מהתמונות מופיע הלוגו של זרוע התקשורת של תנועת אנצאר-איראן, "אל-פארוק מדיה". 

דוגמה לתפיסת הג'יהאד העולמי את המערכה המקוונת ניתן לראות באחת התמונות שהועלתה ביום שני, 24 בדצמבר לדף הפייסבוק של "גדוד המהגרים" ולדף הפייסבוק של אנצאר-איראן בתאריך 20 בדצמבר. על התמונה מופיע הלוגו של "אל-פארוק מדיה" והיא מראה רימוני יד עליהם הסמלים של "פייסבוק", "טוויטר" ו"יוטיוב" לצד ציטוט של נאצר בלוצ'י, תחת הכותרת "פצצות-מדיה": "זו מלחמה של אידיאולוגיות באותה המידה שזו מלחמה פיזית. ובדיוק באותה המידה שמלחמה פיזית חייבים להילחם בשדה הקרב, כך גם מלחמה אידיאולוגית חייבים להילחם באמצעי התקשורת". 

תמונה נוספת שפורסמה בשני דפי הפייסבוק מציגה ילד קטן מחזיק רובה סער מסוג קלצ'ניקוב ועל התמונה הכיתוב: "מי צריך 'בובת דובי' כשיש לך קלצ'ניקוב?" שתי התמונות הללו הועלו במקור לדף הפייסבוק של "אנצאר-איראן".

התמונות מתוך אנצאר אל-מג'אהדין:תמונות מתוך דף הפייסבוק של כתאיב אל-מהאג'רין:

אנצאר-איראן, 20 בדצמבר 2012
אנצאר-איראן, 17 בדצמבר 2012 

אין תגובות:

הוסף רשומת תגובה