יום חמישי, 15 בנובמבר 2012

האם הארגון הסלפי המזוהה עם הג'יהאד העולמי - מג'לס שורא אלמג'אהדין פי אכנאף בית אלמקדס - פרסם הודעת תנחומים לזכרו של אחמד ג'עברי?


התשובה על כך אינה חד משמעית בעידן הוירטואלי בו כל אחד יכול לכתוב כל דבר תחת איזה שם שיבחר. בפלטפורמות המקוונות של אל-קאעדה והג'האד העולמי בולטת ההתעלמות המופגנת מחיסולו של האיש שכונה "הרמטכ"ל של חמאס". מלבד שני פרסומים לקוניים שרק הזכירו את המקרה, שום הודעה לא פורסמה ואף איום בנקמה מצד אי אלו קבוצות סלפיות-ג'יהאדיות לא נשמע ולא פורסם.


בפורומים שונים, שאינם מזוהים ישירות עם הג'האד העולמי, התפרסמו תמונות לכאורה מטעם "מג'לס שורא אל-מג'אהדין פי אכנאף בית אל-מקדס" (המועצה המייעצת ללוחמי הקודש בסביבות ירושלים) המבכות את חיסולו של ג'עברי. ארגונים אחרים, שאינם מזוהים עם הזרם הסלפי-ג'האדי ברצועת עזה, כגון "ועדות ההתנגדות העממית" או ג'יהאד אסלאמי פלסטיני פרסמו ועודם מפרסמים ללא הרף הודעות הקשורות לחיסולו של ג'עברי.

[למעלה: תמונות שפורסמו כביכול מטעם "מג'לס שורא אלמג'אהדין"
מדוע אם כן הסלפים ברצועה אינם "משתתפים בצערם" של אנשי חמאסהתשובה על כך טמונה ככל הנראה ברדיפה ובדיכוי שמפעיל משטר חמאס על הארגונים הסלפים המזוהים עם הג'האד העולמי, בין אם "מג'לס שורא אל-מג'אהדין" ובין אם "אנצאר בית אל-מקדס".

רדיפתם של אנשי הזרם הסלפי-ג'האדי ברצועה אינה בגדר סוד. בתחילת חודש נובמבר פורסמה הודעה מטעם "מרכז אבן תימיה", זרוע התקשורת והתעמולה של תומכי הג'האד העולמי ברצועת עזה, הטוענת כי חמאס מענה את אנשי הסלפיה ברצועה, כביכול לטובת ישראל ותוך שיתוף פעולה עם שירות הביטחון הכללי. 

ביום שבת, 10 בנובמבר 2012, פרסמו אנשי "מרכז אבן תימיה" הודעה חדשה בה נאמר כי ממשלת חמאס ניסתה לחטוף אחד מאנשי הזרם הסלפי בשם אחמד חיג'ו. בנוסף, ראוי לציין כי לאחר שמפקדי "מג'לס שורא אל-מג'אהדין" - השאם סעידני ואשרף סבאח - חוסלו בידי כלי טיס של חיל האוויר, תנועת חמאס (או הג'האד האסלאמי) לא פרסמו כל גינוי או הבטחה לנקמה.

נוכח כל האמור, יהיה מפתיע לגלות שבגלל החיסול של איש החמאס אחמד ג'עברי, התנועות הסלפיות-ג'האדיסטיות ברצועה ובחצי האי סיני יתקרבו לתנועת חמאס שרודפת ופועלת לדיכוי הארגונים הסלפיים רדיקליים דוגמת "מג'לס שורא אל-מג'אהדין" או "אנצאר בית אל-מקדס".

אין תגובות:

הוסף רשומת תגובה