יום שישי, 2 בנובמבר 2012

מרכז אבן תימיה מציג סרטון-וידאו חדש של שיח' אשרף סבאח (אבו בראא): על עינוי המג'אהדין בבתי בכלא של ביטחון הפנים [של חמאס]


מרכז אבן תימיה הפיץ ברשת האינטרנט סרטון תעמולה חדש העוסק ברדיפתם של אנשי הזרם הסלפי-ג'יהאדי על ידי ממשלת חמאס ברצועת עזה, המואשמת כי אחראית לעינויים שעוברים הפעילים הסלפים בבתי הכלא של מנגנון ביטחון הפנים. תנועת חמאס מואשמת על ידי הסלפים כי היא משתפת פעולה עם ישראל וכי "ממשלת ההתנגדות" של העם הפלסטיני זנחה את דרך ההתנגדות (בכך שאינה מאפשרת רצח יהודים בצורה חופשית).

במרכז הוידאו אשרף סבאח (אבו בראא) ואשר חוסל יחד עם חברו השאם סעידני (אבו אל-וליד אל-מקדיסי) בתאריך 13 באוקטובר על ידי כלי טיס של חיל האוויר לאחר ששיגר טיל גראד אל עבר נתיבות.


סעידני וסבאח היו מנהיגים של קבוצות סלפיות-ג'יהאדיות ברצועה ולפי דובר צה"ל, הם שהקימו יחדיו את "מועצת לוחמי הקודש בסביבות ירושלים". השניים ריצו תקופות מאסר שונות בבבתי הכלא של חמאס ברצועה. 

סעידני שוחרר בחודש אוגוסט השנה והתקבל כגיבור בקרב ארגונים וקבוצות המזוהות עם הזרם הסלפי-ג'יהאדי ברצועה כמו טליבאן-פלסטין.

לאחר חיסולם של סעידני וסבאח, קבוצות ג'יהאדיסטיות מרחבי העולם, לצד זרועות המדיה השונות ומנהלי אתרים ופורומים באינטרנט המזוהים עם אל-קאעידה והג'יהאד העולמי, פרסמו כולם הודעות תנחומים לזכרם של השניים. הדבר מצביע על מעמדם וחשיבותם בתנועת הג'יהאד העולמי.

אין תגובות:

הוסף רשומת תגובה