יום שבת, 6 באוקטובר 2012

קשר איראני לרשת הפורומים אנצאר אל-מג'אהדין?

ה"רג'יסטר" (Register) פרסם בחמישי, 4 באוקטובר 2012, דיווח שמעלה את החשד כי מישהו מאיראן עמד מאחורי אחד משני הפורומים של "אנצאר אל-מג'אהדין" (או שניהם). אהרון וייסבורד מ"אינטרנט-הגנה" כותב כי ככל הנראה מקום מושבו של המשרד ממנו תופעל הפורום נמצא בגבול אפגניסטאן-איראן וכי בזמן כלשהו בשנת 2008 איראן סיפקה מחסה לפעילות של הפורום.


השליטה על זרימת המידע ברשת האינטרנט באיראן נתונה בידי שלטון חכמי ההלכה (האיתולות). מתן מחסה לפלטפורמה מקוונות הקשורה לארגון הסוני הקיצוני, האויב המר של איראן השיעית, אינה דבר חדש. בעבר היו ידיעות ושמועות על תמיכה פיננסית ולוגיסטית של איראן לאל-קאעידה.

הקשר בין איראן לאל-קאעידה אינו ניתן להגדרה. הוא קיים ולא-קיים. הם אויבים ושותפים, הרי יש להם, בסופו של דבר, אויבים משותפים - "השטן הגדול" - ארצות הברית ו"השטן הקטן" - ישראל ומטרה משותפת - ייצוא המהפכה האסלאמית והכפפת העולם תחת חוקי האסלאם.

לפי מומחים העוסקים בחקר הטרור, צודק מי שיטען כי אל-קאעידה ואיראן עובדים יחדיו ובה בעת, צודק גם מי שיטען כי איראן ואל-קאעידה הם אויבי-נפש מרים. האמת היא אי שם באמצע. שיקולים שונים יכולים להביא את איראן לתמוך בארגונים סוניים קיצוניים (במישרין או בעקיפין) ושיקולים שונים יכולים להביא את אל-קאעידה לכדי שיתוף פעולה עם איראן או מי מטעמה.

דיונים על קבלת תמיכה מסוחרי סמים, מארגונים חילוניים כמו כמו פת"ח או אש"פ או מידי ארגונים סונים שנתמכים כלכלית בידי השיעים (איראן או חזבאללה), נפוצים בפלטפורמות מקוונות של אל-קאעידה והג'יהאד העולמי (והזרם הסלפי-ג'יהאדי ממנו יונקים הארגונים השראה רעיונית ותיאולוגית) כך שהנושא מוכר בקרב האסלאמיסטים הסונים ונמצא על סדר היום שלהם.
התמונה מתוך אינטרנט-הגנה

אין תגובות:

הוסף רשומת תגובה