יום שלישי, 16 באוקטובר 2012

דוקומנטרי: "אשת הטרוריסט" - אשתו הקרואטית של אנואר אל-אולאקי


בסרט הדוקומנטרי "אשת הטרוריסט" נחשף סיפורו של מורטן סטורם (Morten Storm), דני שהתאסלם, הצטרף לאל-קאעדה והתקרב למטיף אנור אל-עולאקי, אמריקאי ממוצא תימני שהפך לאחד מבכירי אל-קאעידה בחצי האי-ערב (תימן).

לפי הסרט סטורם היה פעיל טרור עד ש'חצה שוב את הקווים' ושיתף פעולה עם סוכנות הביון המרכזית של ארצות הברית (CIA) וסוכנות המודיעין הדנית (PET) בניסיון לטמון מלכודת לאל-עולאקי. התכנית הייתה לעלות על עקבותיו של המטיף באמצעות אשה שאל-עולאקי הכיר ב'פייסבוק' ורצה להכירה. 

לפי סטורם, סוכנויות המודיעין שילמו לו 250,000 דולר בתמורה לשירותיו שכללו שידוך של בחורה קרואטית-מוסלמית בת 32 בשם אמינה לאל-אולאקי. סוכנויות המודיעין קיוו שהיא זו שתוביל, מבלי שתהיה מודעת לכך, את הכוחות האמריקאים אל עבר המטיף וכך לאפשר את ניטרולו. לפי הדוקומנטרי, התכנון היה למצוא לאל-עולאקי מישהי שדומה לו מבחינה מנטלית.
אל-עולאקי/סטורם
סטורם היה מקורב לאל-עולאקי ובזכות הקרבה הזו ביקש ממנו אל-עולאקי כי יעזור לו למצוא אשה נוספת לשתיים הקיימות.

סטורם נשא עימו וידאו מצולם של אל-עולאקי בתור הוכחה לרצינות דבריו ולצורך שכנועה של אמינה בכוונותיו של סטורם. לאחר שאמינה ראתה את הוידאו של אל-עולאקי שנשא עימו סטורם כהוכחה, השתכנעה הצעירה הקרואטית והצטרפה אל הסוכן במסע אל תימן.

סוכנויות הביון סיפקו לסטורם ציוד האזנה ומעקב שהושתל במזוודה של אמינה אך כאשר היא הגיעה לתימן ביקש ממנה אל-עולאקי להשאיר מאחור את הציוד שנשאה עימה וכך המבצע נכשל.

אמינה בהמשך הפכה לאשתו השלישית של אל-עולאקי, אך המלכודת נכשלה. כיום אמינה ככל הנראה מתגוררת בצנעא, בירת תימן והיא אחראית לתעמולה המקוונת של אל-קאעידה (לפי הדוקומנטרי, אמינה אחראית להפצת ועריכת המגזין הג'יהאדיסטי "לעורר השראה" - Inspire). אל-עולאקי חוסל לבסוף בתימן בשנת 2011 בידי מטוס ללא טייס אמריקאי.


אין תגובות:

הוסף רשומת תגובה