יום ראשון, 14 באוקטובר 2012

וידאו: הביוגרפיה של השאם סעידני (אבו אל-וליד אל-מקדיסי)


סרטון התעמולה של מרכז אבן תימיה לתקשורת, זרוע התעמולה של הסלפיה-ג'יהאדיה ברצועת עזה, הופץ בחודש יוני 2012 בפלטפורמות המקוונות של אל-קאעידה והג'יהאד העולמי, תחת הכותרת "הביוגרפיה של שיח' אבו אל-וליד אל-מקדיסי [השאם סעידני] האסור בבית הכלא של חמאס". סעידני חוסל אתמול (שבת, 13 באוקטובר) על ידי צה"ל.

לאחר חיסולו הופץ שוב (הפעם לזכרו) סרטון הוידאו-תעמולה שהפיקו חבריו באתרי אינטרנט שונים (כמו "יוטיוב") ובפלטפורמות המקוונות של אל-קאעידה והג'יהאד העולמי.

סעידני, אשר ישב בבית הכלא של חמאס במשך תקופה ארוכה לאחר שאנשיו הוציאו להורג פעיל סיוע איטלקי ולאחר שקרא תיגר על שלטון חמאס ברצועה, עמד בראש הארגון הסלפי-ג'יהאדי הגדול ברצועת עזה - אל-תוחיד ואל-ג'האד. הוא שוחרר מכלא חמאס לפני מספר שבועות ומאז עסק בתכנון וביצוע פיגועים ושיגור טילים על אוכלוסיית ישראל.

סעידני עמד מאחורי התארגנויות שונות המזוהות עם הג'האד העולמי כמו טליבאן-פלסטין ולפי דובר צה"ל, הוא שהקים את מג'לס שורא אל-מג'אהדין פי אכנאף בית אל-מקדס, קבוצה המזוהה עם אל-קאעידה והג'יהאד העולמי, המאגדת ג'יהאדיסטים מרחבי העולם הערבי-מוסלמי (בפיגועים שביצעה הקבוצה בעבר לקחו חלק אזרחים מצרים וסעודים) ופועלת בחצי האי סיני ורצועת עזה.

באתר האינטרנט של דובר צה"ל נכתב כי:
במהלך הפעילות חוסל פעיל הטרור השאם עלי עא כרים סעידני, יליד 1965, תושב בוריג' שבמרכז רצועת עזה. סעידני הינו ממייסדי ארגון מועצת השורא של המוג'האדין בקצוות ירושלים. ארגון זה פועל במסגרת הג'יהאד העולמי והיה מעורב בפעילות טרור נרחבת כנגד אזרחי מדינת ישראל וחיילי צה"ל, ומקדם מזה שנים תפיסה רדיקלית הנשענת על עקרונות הג'יהאד והסלפיה

קישור לסרטון שהופץ בפלטפורמות המקוונות של הג'יהאד העולמי


אין תגובות:

הוסף רשומת תגובה