יום רביעי, 5 בספטמבר 2012

לשקר א-ג'הנגוי בבלוצ'יסטאן מציגים סרטון תעמולה ראשון: "נקמה"


"לשקר-א ג'הנגבי" (Lashkar-e-Jhangvi), אחת  התנועות האסלאמיות ג'יהאדיות הפועלות במשולש הגבולות של פקיסטן, אפגניסטאן ואיראן, שיחררה לרשת האינטרנט את סרטון התעמולה הרשמי הראשון שלה: "נקמה". בסרטון, שהופץ בפלטפורמות המקוונות של אל-קאעדה וטליבאן, מתועדת הוצאתם להורג בעריפה של שני שיעים שנחטפו על ידי "לשקר-א ג'הנגוי".

ההוצאה להורג מבוצעת בידי ארבעה פעילי הארגון אשר תחילה עורפים את ראשם של השניים ולאחר מכן מניחים את הראש על הגופות. הסרטון הופץ לא רק בפלטפורמות המקוונות של הג'האד העולמי (בדגש על הפורומים המרכזיים כגון שמוח' אל-אסלאם או אל-פדאא' אל-אסלאמיה), אלא גם ב"יוטיוב", שם הוא נגיש להמונים, אשר יכולים גם להוריד את הסרטון ולהמשיך להפיצו אם כך רצונם.

הסרטון הועלה ל"יוטיוב" בתאריך 22 באוגוסט, 2012, לחשבון בשם MrFrencoi המשרת את התעמולה של אל-קאעדה והג'האד העולמי. חשבון זה נפתח בתאריך 15 ביולי, 2012, היו לו 17 "מנויים" (subscribers) והועלו אליו מספר סרטוני תעמולה של אל-קאעדה וארגוני ג'האד אחרים. 

ראוי לציין כי בחודש אוגוסט לבדו הוצאו להורג על ידי טליבאן מעל 20 בני אדם. ב-YNET (ידיעות אחרונות) כינו זאת "גל מחריד של עריפות ראשים". על פי הידוע, רוב הנרצחים הם חיילים, אך חלק מהקורבנות הם צעירים וילדים.

עדכון: הסרטון הוסר מהחשבון.

אין תגובות:

הוסף רשומת תגובה