יום שישי, 21 בספטמבר 2012

'שריעה להולנד' ו'קרן מאחורי הסורגים למען אסירים מוסלמים' בהפגנת מחאה נגד הסרט "התמימות של המוסלמים"

חברי "שריעה להולנד" (Shariah4Holland), אחת הקבוצות הסלפיות-ג'יהאדיות הפועלות באירופה, יצאו ביום שבת, 15 בספטמבר, 2012, להפגנת זעם ומחאה בתגובה לסרט "התמימות של המוסלמים". הפגנת המחאה של חברי הקבוצה משולבת במאבקם למען שחרור אסירים מוסלמים המרצים עונשי מאסר בבתי כלא באירופה ומחוצה לה. הפגנת המחאה תועדה בסרטון וידאו שהופץ ברשת האינטרנט בפלטפורמות שונות המשמשות את חברי הקבוצה לצורך פעילותם.

שריעה להולנד בהפגנת המחאה. מתוך יוטיוב
חברי "שריעה להולנד" קשורים ל"קרן 'מאחורי הסורגים' עבור אסירים מוסלמים" (Behind Bars Foundation for Muslim Prisoners) שנוסדה לפי הפרסומים שלהם למען סדיק סבאא, ג'יהאדיסט בעל אזרחות מרוקאית שתיכנן מתקפת טרור בהולנד, שם נעצר והוסגר למרוקו (הוא שוחרר בחודש מאי, 2012) ולמען חבריהם המרצים תקופות מאסר בבתי כלא באירופה (כמו אבו-עמראן מנהיג "שריעה לבלגיה")  ובארצות הברית.

שריעה להולנד בהפגנת המחאה. מתוך יוטיוב
אתר האינטרנט של "שריעה להולנד" סגור בגלל עבודות תחזוקה אך ישנם קישורים לחשבונות פייסבוק פעילים, לערוץ הטוויטר ולערוצי ה"יוטיוב" שלהם, המשמשים כבמה להפצת התעמולה הג'יהאדית. האנשים שעומדים מאחורי "הקרן 'מאחורי הסורגים' עבור אסירים מוסלמים" עומדים גם מאחורי אתרי אינטרנט שונים המקדמים את תפיסת העולם של הג'יהאד העולמי ופועלים לשחרור אסירים ג'יהאדיסטיים, כמו השיח' העיוור עומר עבד אל-רחמן שהואשם בניסיון לפוצץ את מגדלי התאומים בשנת 1993 ואחרים.

אתרים שכאלו הם "אנצאר אל-אסיר" (תומכי האסיר) ו"אסירון" (אסירים). שני האתרים פועלים לשחרור האסירים האסלאמיסטים הכלואים. ב"אסירון" התפרסם ביום שלישי, 18 בספטמבר, מכתב מאת זכרי אדם צ'יסר, האיש שאיים להרוג את יוצרי "סאות'פארק" לאחר ששידרו פרק שצחק על הנביא מוחמד ושאף להצטרף לתנועת אל-שבאב אל-מג'אהדין בסומליה.

האתר "אנצאר אל-אסיר"
צ'יסר נכלא בסופו של דבר לעשרים וחמש שנים בכלא באשמת סיוע לטרור וקשירת קשר לביצוע פיגועים בארצות הברית אך לא נמנע ממנו לכתוב ולגלוש ברשת האינטרנט וכפי שניתן להיווכח, הוא ממשיך להשתמש ב'רשת' לקידום המאבק בין קנאי האסלאם למערב ולאומות הלא-מוסלמיות.

http://aseerun.org
הקרן "מאחורי הסורגים" לשחרור אסירים מוסלמים מתפעלת חשבון פייסבוק בשם "אבו אסיר", שם ניתן למצוא תמונות רבות מהימים האחרונים המתעדות הפגנות של מוסלמים מן הזרם הסלפי-ג'יהאדי במקומות שונים בעולם. בהפגנות אלו מונפים "הדגלים השחורים" המזוהים עם אל-קאעידה והג'יהאד העולמי לצד תמונותיו של בן-לאדן.

בתמונה שהועלתה לעמוד הפייסבוק של "מאחורי הסורגים", אשר לפי הכיתוב המלווה אותה צולמה בהפגנה בעיר טנג'ת (טנג'יר) שבמרוקו ביום שישי, 14  בספטמבר, 2012, ניתן לראות צעיר עם חגורת נפץ מדומה סביב מותניו צועד בהפגנה של הסלפיה-ג'יהאדיה במרוקו. אפשר לראות כי רבים מהצועדים מחזיקים תמונות של בן-לאדן או לובשים חולצות עליהן הדפס של הארכי-טרוריסט. 

חגורת נפץ מדומה במהלך צעדת הסלפיה-ג'יהאדיה במרוקו. תמונה שהועלתה לעמוד הפייסבוק של "מאחורי הסורגים"
http://www.youtube.com/user/prisonersbehindbars
https://www.ansarul-aseer.com/de
סרטון ההפגנה:

אין תגובות:

הוסף רשומת תגובה