יום חמישי, 6 בספטמבר 2012

התנועה האסלאמית של אוזבקיסטאן: ג'ונדאללה סטודיו מציגים: "שביל התהילה"


התנועה האסלאמית של אוזבקיסטאן, באמצעות זרוע המדיה, "סטודיו ג'ונדאללה", פרסמה היום (חמישי, 6 בספטמבר 2012) בפלטפורמות המקוונות של אל-קאעידה והג'יהאד העולמי סרטון תעמולה בשפה הבורמזית, באורך כעשרים דקות, בשם "שביל התהילה" המביא את דבריו של המופתי הג'יהאדיסט אבו זאר אל-בורמזי.

מימין: אבו זאר אזום אל-בורמזי
התנועה האסלאמית של אוזבקיסטאן פועלת גם מחוץ לגבולות הטריטוריאליים של אוזבקיסטאן, בגבול אפגניסטאן-פקיסטן בשטח ההררי של ווזיריסטאן והיא שותפה למאמצים של אל-קאעידה, טליבאן וקבוצות אסלאמיות סוניות אחרות הפועלות באזור, לכונן מדינה אסלאמית בדמותם ולפי פרשנותם.

אבו זאר אזום אל-בורמזי, פקיסטני ממוצא בורמזי, הוא דמות מוכרת המייצגת את התנועה האסלאמית האוזבקית והוא ככל הנראה קשור לתנועת "תחריק-א טאליבן" הפועלת בגבול אפגניסטאן-פקיסטן, ומייצג את המתנדבים הג'יהאדיסטיים מטג'יקיסטאן ומאוזבקיסטאן, המכונים "מוהג'ירון" ("המהגרים": תומכיו הראשונים של מוחמד שהצטרפו אליו כאשר היגר ממכה למדינה במה שמכונה "הג'רה", הגירה).

אחד הפעילים מציג את כלי הנשק שלו
מאז החלו מהומות אתניות בבורמה בין בודהיסטים למוסלמים, ניתן להיווכח כי דיווחים על הסכסוך תופסים נפח גדל והולך בפלטפורמות השונות של הג'יהאד העולמי ובקרב קבוצות מיליטנטיות של מוסלמים באירופה. בורמה הופכת לחזית "רשמית" נוספת של הג'יהאד העולמי.

סרטון תעמולה אנטי-בורמזי - יום שני, 3 בספטמבר 2012

אין תגובות:

הוסף רשומת תגובה