יום שבת, 25 באוגוסט 2012

טליבאן-אפגניסטן מאיימים על ישראל וקוראים לפלסטינים לצאת לג'יהאד


בתאריך 6 באוגוסט השנה הופץ ברשת האינטרנט קטע קצר תחת הכותרת באנגלית "הודעה של טליבאן לישראל" (Taliban's Message to Israel), שנלקח מתוך סרט תעמולה לא ידוע של טליבאן-אפגניסטאן, שבו אנשיו מאיימים על ישראל כי ינקמו בתגובה לפגיעה בפלסטינים וכי הפלסטינים צריכים לקום ולצאת לג'יהאד נגד ישראל. בסרטון נאמר גם כי "אין פיתרון אחר מלבד לשלוף את החרבות" וכי טליבאן יגיעו מ"חורסאן" (אפגניסטאן) לישראל במטרה להילחם נגד היהודים וזאת לאחר שיביסו את ארצות הברית באפגניסטאן.

הסרטון הועלה לחשבון תעמולה ג'יהאדיסטי באתר You Tube של משתמש בשם "הדגל השחור 1433" שלפי הכתוב הוא בן 20 מבריטניה. החשבון נפתח בתאריך 12 במאי 2012, פעילות אחרונה ביום שישי 24 באוגוסט (העלה סרטון תעמולה של אנוואר אל-אוולאקי). "1433" לפי ספירת האסלאם זוהי שנת 2012. לחשבון של "הדגל השחור" הועלו עד רגע כתיבת השורות חמישה-עשר סרטונים של אל-קאעידה וסרטונים המהללים ומקדמים את הג'יהאד.


כעבור שישה ימים בתאריך 12 באוגוסט הועלה הסרטון שוב, הפעם תחת השם "הודעה של טליבאן לישרהל" (IsraHel). בפעם זו הסרטון הועלה לערוץ יו-טיוב של "אבו דוג'אנה", חשבון ג'יהאדיסטי אליו הועלו עשרות סרטוני תעמולה של אל-קאעידה וקבוצות סלפיות-ג'יהאדיסטיות אחרות. חשבון זה מספק קישורים לשני אתרי אינטרנט מרכזיים של טליבאן באפגניסטאן (The Unjust Media ו-Shahamat) וכן לאתר האינטרנט Kavkaz-Center המזוהה עם האמירות האסלאמית של הקווקאז. האתר Shahamat נמצא בתיקונים ואינו זמין נכון לרגע כתיבת השורות. להלן הקטע מתוך הסרטון:

אין תגובות:

הוסף רשומת תגובה