יום ראשון, 5 באוגוסט 2012

פיגוע נגד מצרים וישראל

נכון לרגע כתיבת השורות אין לקיחת אחריות באחת מהפלטפורמות המקוונות המזוהות עם אל-קאעידה. לפי אמצעי התקשורת, במארב שבוצע לחיילים מצרים בזמן ששברו את צום הרמדאן נרצחו כשישה עשר חיילים ועוד כשבעה נפצעו.

המחבלים, ככל הנראה חברים באחת מן הקבוצות הג'יהאדיות הפועלות בחצי האי סיני, השתלטו על שני משוריינים. משוריין אחד התפוצץ במעבר כרם שלום ומשוריין שני הצליח לחדור לשטח ישראל והושמד על ידי חיל האוויר. אין נפגעים לכוחותינו.

באתרי האינטרנט המזוהים עם חמאס התפרסם גינוי של הפיגוע וגם ממשלת מצרים התכנסה לישיבה מיוחדת בה מוחמד מורסי הנשיא התחייב להגן על כוחות הצבא המצרי הפרוסים בסיני מפני התקפותיהם של הג'יהאדיסטים המתבססים בחצי האי והופכים את המדבר לבסיס יציאה לפיגועים ופעולות חבלניות המאיימות גם על כוחות הצבא המצרי, גם על שלטון חמאס ברצועה וגם על מדינת-ישראל.

YNET כותב כי "העיתון המצרי "אל-יום א-סאבע" דיווח מפי מקור ביטחוני בכיר כי פעילי ג'יהאד מרצועת עזה, יחד עם פעילי ג'יהאד מצריים מאזורי אל-מהדיה וג'בל אל-חלאל, עומדים מאחורי מתקפת הטרור. לדבריו, הפעילים מעזה ניסו להימלט דרך המנהרות לאחר שביצעו את הפיגוע, אך כוחות של צבא מצרים בלמו אותם והתעמתו עמם."


ראו גם:

מוג'אהדין בסיני - יום רביעי, 25 באפריל 2012

אנסאר בית אל-מקדס - יום שלישי, 24 ביולי 2012

מג'לס שורא אל-מוג'אהדין פי אכנאף בית אל-מקדס - יום שבת, 28 ביולי 2012

סרטון הוידאו צולם על ידי דובר צה"ל

אין תגובות:

הוסף רשומת תגובה