יום שישי, 24 באוגוסט 2012

על חזב א-תחריר והמורדים נגד משטר אסד בסוריה

"חזב א-תחריר" (מפלגת החופש) היא תנועה אסלאמית בין-לאומית הקוראת להקמתה מחדש של הח'ליפות האסלאמית. תנועה זו מקיימת כנסים ופעילות פוליטית-דתית ענפה במדינות רבות ברחבי העולם. פעילותה חוקית במערב ובארצות ערביות רבות, אך במספר מדינות (כמו קירגיסטן ופקיסטן היא הוגדרה כ"ארגון טרור" והוצאה אל מחוץ לחוק.

בתאריך 14 במארס, 2012, הועלה סרטון וידאו קצר של "חזב א-תחריר", אשר צולם בהפגנת המונים בעיר חלב. בהפגנה, שנערכה יומיים לפני שהסרטון הועלה לרשת, שרים ההמונים את סיסמת התנועה: "העם רוצה חליפות מחדש". הסרטון תורגם על ידי גורם המזוהה עם "חזב א-תחריר", אשר כותב כי התרגום מיועד לקהל היעד שאינו מבין ערבית, אך תומך בתנועה ושאיפתה.

בהפגנה בחלב ההמון שר סיסמאות קרב כגון "אנו ברחובות למען הג'יהאד, ניצחון או מות קדושים [אסתשהאד]" או "ג'יהאד זו הדרך הטובה ביותר לעבוד [את אללה] ואנו מאוהבים במות הקדושים".

הפגנה של חזב א-תחריר בעיר חלב מחודש מארס, 2012


ביום חמישי, 23 באוגוסט, 2012, פורסם סרטון וידאו קצר באורך 2:27 דקות בו נראה מדבר אבו בילאל אל-חומסי, חבר המועצה המהפכנית של חומס, הנלחמת נגד כוחותיו של בשאר אל-אסד. אל-חומסי מודה לתנועת "חזב א-תחריר" על תמיכתם במרד ובמורדים נגד משטר אסד ועל עבודתם "המבורכת".


הסרטון שהפיצו אנשי "המועצה המהפכנית של חומס", בו מודה חבר המועצה ל"חזב א-תחריר" על עבודתם ותמיכתם ובו הוא מבטא את רצונו בהקמת חליפות אסלאמית חדשה, חזון לו שותפה תנועת "חזב א-תחריר", מצביע על המעורבות והתמיכה של התנועה במרד נגד אסד, לו שותפות גם קבוצות המחזיקות בתפישת עולם דומה אם לא זהה לזו של אל-קאעידה, ופועלות בהשראת תיאוריית "הג'יהאד העולמי".

אין תגובות:

הוסף רשומת תגובה