יום רביעי, 29 באוגוסט 2012

אל-קאעידה במגרב האסלאמי מפיץ סרטונים של אלג'ירים חטופים במטרה ללחוץ על ממשלת אלג'יריה

פעילי ארגון הטרור "אל-קאעידה במגרב האסלאמי", הפעילים במדינות צפון-מערב אפריקה, פרסמו היום (רביעי 29 באוגוסט) סרטון שבו נראה דיפלומט אלג'ירי שנחטף בחודש אפריל השנה יחד עם שלושה דיפלומטים נוספים.  הדיפלומט מבקש מבני עמו להפעיל לחץ על הממשלה שתנהל משא ומתן לשחרורו ומבשר על "הארכה" שהממשלה האלג'ירית קיבלה עיד שתיאות לגשת למשא ומתן. 

בתאריך 26 באוגוסט 2012 הופץ סרטון וידאו של "קבוצת ייחוד האל ומלחמת הקודש במערב אפריקה" (ג'מאעת אל-תוחיד ואל-ג'האד פי ע'רב אל-אפריקיה), הקשורה לאל-קאעידה במגרב האסלאמי, המראה איש צבא חטוף המוחזק בשבי הקבוצה. 

שני הסרטונים פורסמו בצורה בלעדית על ידי "סהרה מדיה", רשת חדשות אפריקאית המפעילה אתר אינטרנט. בתחילת השנה נחטפו מספר דיפלומטים על ידי אל-קאעידה וגורמי טרור אחרים הפועלים בצפון אפריקה במדינות צפון אפריקה. לפי מה שידוע, כולם שוחררו לאחר מכן. מאידך גיסא, הארגון הוציא להורג חטופים בעבר והודיע כי אם לא יענו דרישותיו והממשלה האלג'ירית לא תיכנס למשא ומתן עימו החטופים יוצאו להורג.

בתאריך 2 בספטמבר פורסם סרטון וידאו נוסף ב"סהרה מדיה", הפעם של קבוצה בשם אבנאא אל-צחראאו ("בני המדבר") המזוהה עם אל-קאעידה במגרב האסלאמי ובו נטילת אחראיות להוצאה להורג של הדיפלומט.

למטה: הופץ היום
למטה: הופץ ב-2012\08\26

אין תגובות:

הוסף רשומת תגובה