יום שבת, 18 באוגוסט 2012

אנצאר בית אל-מקדס: נטילת אחריות על שיגור הטילים על אילת

בתאריך 14 באוגוסט שוגרו שתי רקטות אל עבר אילת. "מוסד דעות אל-חק", סוכנות הידיעות המזוהה עם הסלפיה-ג'יהאדיה של רצועת עזה וגורמים מיליטנטיים בחצי האי סיני, פרסמה הודעה ובה נטילת אחריות של קבוצה המכונה ג'מאעת אנצאר בית אל-מקדס ("קבוצת תומכי ירושלים") הטוענים כי הם שעומדים מאחורי שיגור הרקטות. ההודעה פורסמה בפלטפורמות המקוונות של אל-קאעידה והג'יהאד העולמי.

ג'מאעת אנצאר בית אל-מקדס ("קבוצת תומכי ירושלים") היא אחת מהקבוצות המזוהות עם אל-קאעידה ופועלות בחצי האי סיני. הקבוצה ככל הנראה קשורה לארגון "אל-תוחיד ואל-ג'האד" ברצועת עזה, אשר בראשו עומד השייח' הג'יהאדיסט השאם אל-סעידני הידוע בכינויו "אבו אל-וליד אל מקדיסי".

סעידני עצמו שוחרר מבית הכלא של חמאס בתחילת אוגוסט, ימים ספורים לפני הפיגוע במוצב המצרי בסיני ובמעבר הגבול כרם שלום. קבוצה נוספת הקשורה ל"תוחיד ואל-ג'האד" ברצועת עזה היא "טליבאן-פלסטין", אשר ברכה את שחרורו של סעידני מבית הכלא של חמאס. כל הקבוצות הללו יצאו מהזרם הסלפי-ג'יהאדי.

בחודש יולי 2012 פרסמה "אנצאר בית אל-מקדס" סרטון וידאו ובו תיעוד של פיצוץ צינור הגז העובר בסיני בדרכו לישראל ולירדן. כיום אנשי הקבוצה מפגינים את יכולתם לשגר טילים על מרכזי אוכלוסין במדינת ישראל מתוככי חצי האי סיני.

שיגור הטילים אל עבר אילת לא בוצע "כלאחר יד" נכתב בהודעה, כי אם לאחר בחירה של המטרה. לפי ההודעה של הקבוצה, הטילים כוונו למקומות מיושבים באילת אך התקשורת הישראלית לא מדווחת על כך ולא מציינת היכן נפלו הטילים.

הסלפיה-ג'יהאדיה במצרים, אליה קשורים הארגונים השונים (בין אם מבחינה רעיונית, לוגיסטית, כלכלית וכולי), פרסמה הודעה גם היא לאחר ירי הטילים. בהודעה נאמר כי המתקפות שהקבוצות הקשורות לזרם זה עורכות, כמו ירי טילים על אילת וערי הדרום, ניסיונות פגיעה ברכבים על הגבול ופיצוצים בצינור הגז, מתבצעות אך ורק נגד היהודים ומדינת ישראל ובשום אופן לא נגד חיילים מצרים.

אין תגובות:

הוסף רשומת תגובה