יום שני, 13 באוגוסט 2012

הודעה משותפת לג'מאעת ג'ונד-אללה ולמוסד דעות אל-חק בנוגע להרג החיילים המצרים וניסיון הפיגוע בכרם שלום


בפרסום שהופץ בפלטפורמות המקוונות של אל-קאעידה ביום שני ה-6 באוגוסט 2012 פורסמה הודעתם של אנשי הסלפיה-ג'יהאדיה בפלסטין המכחישים קשר לפיגוע בכרם שלום, בו נרצחו שישה-עשר חיילים מצרים בהתקפה מתוכננת היטב.

לפי ההודעה שפורסמה, הסלפים ברצועה קיבלו "בהפתעה מוחלטת את הידיעות אודות ההרג של החיילים המצרים ברפיח המצרית" והם "מגנים את הפעולה הזו שנוגדת לכל דרך פעולה ומדיניות של הזרם הסלפי-ג'יהאדי" וכי אין לזרם זה שום קשר לפעולהבהודעה נאמר כי הזרם הסלפי-ג'יהאדי הוא חלק אינטגרלי מהאומה האסלאמית שמגן על הדת האסלאמית, האדמות האסלאמיות, הכבוד והגאווה של האומה האסלאמית, ויוצא לג'יהאד למען אללה.

הנשק שבידי הסלפיה-ג'יהאדיה בפלסטין מכוון רק נגד אויבי האומה הציונים ושליחתם של מאות מחבלים מתאבדים נגד אוכלוסיה אזרחית ישראלית מבהיר את טענה זו לפי ההודעה שפורסמה באתרי האינטרנט השונים המזוהים עם הג'יהאד העולמי. מאחר וכלי נשקם ומלחמתם של הסלפים מופנה רק נגד ישראל אין לטענה כי הם או מי מאנשי הזרם הזה הם שעומדים מאחורי רציחתם של שישה עשר חיילים מצרים, בפיגוע שהוביל לנקיטת צעדים חריפים נגד ראשי השלטון הצבאי במצרים ובראשם הגנרל טנטאווי, מפקד הצבא ושר ההגנה לשעבר.

בנוסף, ההודעה אומרת כי במהלך סרטוני הוידאו והאודיו שמפיצים הסלפים ברשת האינטרנט מובעת בגלוי ההזדהות של הסלפיה הפלסטינית עם אוסמה בן-לאדן וד"ר איימן אל-זוואהירי מחליפו ושאיפתם של הג'יהאדיסטים מרצועת עזה להימנע ככל הניתן מפגיעה במוסלמים חפים מפשע ובמילים אחרות, כאלו שאינם משתפים פעולה עם משטרים שאינם אסלאמיסטים. טענה זו אינה עולה בקנה אחד עם המציאות בה חיילים מוסלמים - עיראקים, אפגנים או פקיסטנים - מוצאים להורג באכזריות (ובמקרים רבים תוך צילום  המעשה) על ידי אנשי הקבוצות המזוהות עם אל-קאעידה והזרם הסלפי-ג'יהאדי ממנו יצאה תנועת הטליבאן.

ההודעה מסתיימת בהבהרה כי לדידם של אנשי הזרם הסלפי, איש לא יוכל להפריד בין העם הפלסטיני לעם המצרי ולהפוך את העמים הללו לאויבים ושונאים. "אהבתם של המצרים לג'יהאד לא פחותה מאהבתם של הפלסטינים [לג'יהאד]". הסלפיה-ג'יהאדיה הפלסטינית מזהירה מפני מזימה משותפת לכוחות הביטחון הישראלים והמצרים שמטרתם להבטיח את קיומה של הישות הציונית ו"למנוע כל פעולה ג'יהאדית נגד מדינת הכיבוש". ההודעה נחתמת  בהצהרה כי חרבם של הסלפים הפלסטינים תהיה מכוונת לאויב הציוני וכי מלחמתם בציונים תהיה מקור לגאווה עבור האומה האסלאמית כולה.

ההודעה של הסלפיה-ג'יהאדיה הפלסטינית מצטרפת להודעה של "מועצת שורא המוג'אהדין בסביבות ירושלים", קבוצה נוספת הפועלת בסיני והמזוהה עם אל-קאעידה והזרם הסלפי-ג'יהאדי, שהכחישה גם היא כל קשר לפיגוע במעבר הגבול ונגד החיילים המצרים.

אין תגובות:

הוסף רשומת תגובה