יום שישי, 10 באוגוסט 2012

הצד הפירומני של הג'יהאד

מאז חודש ינואר 2012 כתבתי שלוש פעמים אודות גל ההצתות הפוקד את מדינת ישראל, גל הצתות אשר ייתכן כי שמקורו בקריאה של אל-קאעידה לתומכים, לפעילים ולאנשים המזוהים עם הרעיון הג'יהאדי, לאמץ את את שריפת היערות ככלי חשוב במלחמתם במדינת ישראל, במערב (כמו בארצות הברית) וכן הלאה. אתמול (8 באוגוסט) פרצו מספר שריפות בצפון ובאזור ירושלים שהביאו לפינוי מאות תושבים מבתיהם ושיבוש חייהם של אזרחים רבים.

ביום שישי ה-27 ביולי 2012 פורסמה ב'ידיעות אחרונות' כתבתה של שוש מולא "מלחמת הגפרורים" אודות גל ההצתות הפוקד את ישראל והעומדים מאחוריו מקבלים השראה, הדרכה והכוונה מעשית ודתית לביצוע פיגועי-השריפות הללו מפעילי אל-קאעידה במקומות שונים בעולם.

כתבתה של מולא, שהתפרסמה לאחר מאות אם לא אלפי מקרים של הצתות חוזרות ונשנות ולאחר השריפות באזור ירושלים ובאזור הכרמל, הינה הפעם הראשונה בה עולה הנושא לסדר היום הציבורי בישראל.

מכת ההצתות והשריפות הפוקדת את המדינה אינה מקרית בשום אופן ושום צורה. היעדים שמוצתים ומועלים באש נבחרים מתוך מחשבה תחילה וכוונה לפגוע בכמה שיותר יעדים במסגרת השריפה שתפרוץ ותשתולל, כמו שיבוש התנועה, פינוי תושבים, פינוי ישובים או בסיסים צבאיים, פגיעה ב'מפעלים' של התעשייה הצבאית או האווירית וכולי.

השר לבטחון פנים יצחק אהרונוביץ' כינה את גל ההצתות "טרור ספונטני" לאחר שריפת הענק באזור ירושלים אך כפי שעולה מכל מקרי ההצתות ומכל השריפות ונוכח הפרסומים השונים שהופיעו באתרי האינטרנט ובפורומים המזוהים רשמית עם אל-קאעידה, אין שום דבר ספונטני בהצתת יער. בנאדם לא קם בבוקר ומחליט להצית יער שרצה הגורל ובמקרה היער נושק לעורק תחבורה מרכזי או שהוא קרוב לבסיס צבאי, מסמל תעשייה מסויימת במדינה, או שהוא קרוב למבני מגורים של אנשי קבע או אזרחים מן השורה.

לג'יהאד נגד מדינת ישראל ונגד העם היהודי, כמו נגד המערב בכלל והאומות המתנגדות באופן פעיל לתפישת העולם הג'יהאדית המקודמת על ידי ארגונים שונים מזרמים שונים (שיעים וסונים כאחד), יש פנים רבות ושריפת היערות הם צד אחד בלבד של מלחמת הקודש האסלאמית הזו, הצד הפירומני אם נרצה, שלפי מה שנראה נענה לקריאה של אל-קאעידה להילחם באויביו של אללה באמצעות הצתת יערות.
אין תגובות:

הוסף רשומת תגובה