יום רביעי, 11 ביולי 2012

ג'מאעת אנצאר אל-מסלמין פי בלאד אל-סודאן


הפלטפורמות המקוונות של אל-קאעידה והג'יהאד העולמי הפיצו ברשת האינטרנט את הכרזתה המצולמת של קבוצה ג'יהאדיסטית חדשה בשם ג'מאעת אנצאר אל-מסלמין פי בלאד אל-סודאן ("קבוצת תומכי המוסלמים בסודאן"). ההכרזה מבוצעת בשפה האנגלית עבור קהל יעד מערבי ובמהלכה מסביר הדובר את הסיבות להקמת הקבוצה ואת הסמלים המאפיינים אותה. הקבוצה הוקמה במטרה להגן על חייהם ורכושם של המוסלמים ב''אפריקה השחורה''. 


המוטו של הקבוצה הוא "הג'יהאד בדרכו של אללה". סמל הקבוצה (למעלה מימין) הוא קוראן פתוח כמקור להשראה וחקיקה, אשר משני צדדיו רובי סער המסמלים את ה"ג'יהאד בדרכו של אללה", מעליהם 'הדגלים השחורים' עליהם כתוב ש'אין אלוהים מלבד אללה ומוחמד הוא שליחו' ובאמצע מעל הקוראן שמש עולה המסמלת את האימפריה האסלאמית (החליפות) המתעוררת. 

מטרות הקבוצה מגוונות - קריאה להקמתה של מדינה אסלאמית באפריקה, הגנה על חייהם של מוסלמים ורכושם, תגובה מהירה ל"פעולות טרור נוצריות" נגד המוסלמים וחינוך אסלאמי שיכשיר את לבבות ההמונים למשנה התיאולוגית-אידיאולוגית של חברי הקבוצה.

הדרך להשגת המטרות  היא באמצעות הג'יהאד. הסרטון מסתיים בקריאה של "אנצאר אל-מסלמין" לכל המוסלמים בעולם ובאפריקה בפרט לשתף פעולה עם הקבוצה במטרה למגר את שלטונם של ה"כופרים" הנלחמים במוסלמים ברחבי אפריקה ולתמוך במאבקה של הקבוצה למען הקמתה של המדינה האסלאמית.

אין תגובות:

הוסף רשומת תגובה