יום שלישי, 24 ביולי 2012

ג'מאעת אנצאר בית אל-מקדס: נטילת אחריות על פיצוץ צינור הגז בסיני

ג'מאעת אנצאר בית אל-מקדס ("קבוצת תומכי ירושלים"), ארגון טרור סלפי-ג'יהאדי שפועל בחצי האי סיני, הפיצה היום (24 ביולי 2012) סרט חדש בפלטפורמות המקוונות של אל-קאעידה והג'יהאד העולמי. בסרט, אשר חצי שעה אורכו, מופיעה נטילת אחריות על פיצוץ צינור הגז העובר בסיני ומזרים את הגז ממצרים לישראל וירדן.

הפיצוץ האחרון התרחש ביום ראשון 22 ביולי 2012. עד כה הצינור פוצץ 15 פעמים על ידי גורמים עלומים שהפעם נחשפים. זוהי הפעם הראשונה שיש עדות מצולמת ומוסרטת של הפיצוצים המתרחשים בצינור הגז בסיני.


בתחילת הסרט מובאת תעמולה המצדיקה את פיצוץ הצינור ואת המלחמה בישראל ובחונטה הצבאית המאפשרת בפועל את העברת הגז ממצרים לישראל וזאת כביכול על חשבונם של ההמונים המצרים, היוצאים נפסדים מעסקת הגז, המעוגנת בהסכם השלום של קמפ דיוויד, עליה חתומות שתי המדינות.

העוני של ההמונים במצרים מקושר בצורה ישירה והפוכה לעושר של ישראל. המצב הכלכלי הקשה במצרים מוצג כאילו הוא תוצר של עסקת הגז, ממנה ישראל מתעשרת ושבאמצעותה היא בונה את כוחה הצבאי ואילו מצרים הופכת לענייה יותר, מופסדת מן העסקה כביכול, וללא יכולת להשקיע משאבים בשיקום הכלכלה המצרית מחד ושיקום ופיתוח הצבא המצרי מאידך.

במטרה להעניק גושפנקא מצד מומחים לדבר, במהלך הסרט משולבים קטעים בהם אנשי מקצוע מצרים המסבירים את הכשלים והבעיות הגלומות בהעברת הגז לישראל.

בהודעה שפורסמה יחד עם הקישורים לסרט נאמר כי הקבוצה הוקמה לאור דבריו של מנהיג אל-קאעידה הנוכחי איימן אל-זוואהירי אשר קרא להפסיק את העברת הגז למדינת-ישראל ולבטל לאלתר את העסקה המביאה לפגיעה קשה בכלכלה המצרית, לפי האסלאמיסטים. אל-זוואהירי נשמע מדבר לקראת סוף הסרט.

חבר הכנסת ישראל חסון נראה בסרט (5:49) מתראיין לערוץ-2 באחת מתכניות האקטואליה ואומר כי "מכירת הגז לישראל הייתה זולה יותר מאשר נמכר במשק המצרי [...] הייתה מעורבות של משפחת מובארכ ושל חוסיין סאלם [...] בעסקה הזו העלתה ריח מאד רע מהסיפור הזה מאד רע כולל מקורבים של עומר סולימאן".

חבר הכנסת חסון. מתוך הסרט. 
לאחר חבר הכנסת חסון נראה חבר הכנסת פואד בן-אליעזר שהתראיין בערוץ-10 לתכניתם של לונדון וקירשנבאום. בן-אליעזר אומר כי ההסכם שנחתם (פואד הוא שחתם כשר בממשלת ישראל), "נחתם בין הממשלות", קרי בין ממשלת מובארכ (והחונטה הצבאית שמובארכ היה חלק ממנה) לבין ממשלת ישראל. דבריו של בן-אליעזר נאמרים על רקע קטעי וידאו המראים את רגע החתימה בין המדינות.

החל מהדקה העשירית והלאה מובאים קטעי וידאו בהם נראים חברי 'אנצאר בית אל-מקדס' מתעדים ומצלמים את היעד לפיצוץ, מתכוננים לקראת הפעולה, מטמינים את מטען החבלה ומפוצצים אותו. מצלמת הוידאו מלווה את המחבלים גם לאחר הפעולה.

לאחר מכן בסרט נשמע קולו של איימן אל-זוואהירי מדבר על ההכרח שבמלחמה בישראל עד שחרור "בית אלמקדס" (ירושלים) ועל הבוגדנות של מובארכ והמועצה הצבאית העליונה אשר באמתחתם מועבר הגז לישראל. אמנם הסרט פונה נגד ה"ממשלה" המצרית אך ראוי לשים לב כי הוא יוצא חוצץ נגד הממשלה של מובארכ והחונטה הצבאית בראשות הגנרל טנטאווי. אין ולו מילה אחת כנגד "האחים המוסלמים" או הנשיא שבא מתנועתם, מוחמד מורסי.

אין תגובות:

הוסף רשומת תגובה