יום שלישי, 24 ביולי 2012

סרטון תעמולה של אל-קאעידה בשפה הגרמנית מהלל את פיגועי ההתאבדות


"חזית התקשורת האסלאמית העולמית" (GIMF - Global Islamic Media Front), מזרועות התקשורת והתעמולה המרכזיות של אל-קאעידה הפיצו ביום ראשון 22 ביולי 2012 סרט תעמולה בשם Die Märtyreroperationen (פעולות ההתאבדות). הסרט באורך 22 דקות מכוון עבור קהל היעד דובר אנגלית וגרמנית ומוקדש כולו להדגשת חשיבותם של פיגועי ההתאבדות ועל הקדושה שבמעשים אלו.

הסרטון, הרווי באמירות אנטישמיות, מביא את דבריו של השייח' הבריטי (ממוצא מצרי) הג'האדיסט אבו חמזה אל-מסרי ולרקע הדברים נראים קטעים מפיגועי התאבדות שביצע אל-קאעידה ממקומות שונים בעולם ביניהם הפיגועים במגדלי התאומים באחד-עשר בספטמבר. השייח' הג'האדיסט נשמע אומר כי היום אנו נמצאים בתקופה של פיגועי ההתאבדות, תקופה בה פיגועים אלו משמשים כנשק דתי וכמפתח אשר באמצעותו יחדירו המוסלמים פחד בלב אויביהם השונים.

בנוסף אל-מסרי אשר נעצר על ידי הרשויות בבריטניה ולאחר מאבק משפטי ארוך הועבר לחזקת ארצות הברית בשנת 2010, נשמע אומר כי אלו ההולכים שבי אחר האסלאמיסטים "אוהבים את אלוהים, אפילו יותר משאנו אוהבים את המוות". 

לפי אל-מסרי, ישנם הבדלים רבים בין מי שבוחר להתאבד 'סתם כך' לבין מי שמת בג'האד במהלך פעולת התאבדות שכן מי שמתאבד הוא נואש ולא בוטח באלוהיו וזאת לעומת מי שמתפוצץ במהלך הג'האד למען אללה הוא המשתוקק לראות את אלוהים, ממנו הוא שואב השראה למעשה. מי שמתאבד שלא במסגרת הג'האד הוא פושע שלוקח את חייו ללא רשות ומי שמתפוצץ בשם אללה לוקח את חייו כחלק מהמשימה למלא את חובו כלפי אללה. מי שמתאבד הוא אגואיסט אבל מי שמתפוצץ על קידוש השם נותן השראה לאומה האסלאמית כולה הנלחמת נגד העמים ה'שטניים'.

אנשי GIMF פועלים מזה שנים רבות במרחב הוירטואלי. התעמולה שמפיצים אנשי GIMF מטרתה הבלעדית היא גיוס והנעה של מוסלמים לקחת חלק פעיל בג'האד וכמו שניתן לשמוע בסרטון, להפוך לפצצות אנושיות.

הסרטון בא לעודד יחידים להצטרף לשורות הג'האד באמצעות מעשה "הקרבה" למען אללה וכמו שהצטוו בקוראן, שלא נחשב התאבדות במובן המערבי של המילה, שכן במותם הם הורגים את הכופרים, עימם האסלאם נמצא במלחמה ולכן אין זו התאבדות כי אם "מוות על קידוש השם" (אסתשהאד).

הפצת הסרטון באה ימים לאחר הפיגוע בבורגאס, בולגריה, שם נרצחו שישה ישראלים בידי מחבל מתאבד (ככל הנראה מהדי מחמד ע'זאלי) שייתכן וכי היה פעיל אל-קאעידה שנעצר בעבר על ידי האמריקאים לאחר שברח מאפגניסטן.

אינטרנט-הגנה מדווח כי GIMF, המיועד כאמור לדוברי גרמנית בעיקר, פתחו בלוג בשם GIMFGERMAN המופעל ממצרים על ידי שני אנשים. נכון לרגע כתיבת השורות הבלוג אינו זמין מאחר והפר את תנאי השימוש של blogspot.


אין תגובות:

הוסף רשומת תגובה