יום שלישי, 24 ביולי 2012

סרטון תעמולה של ארגון "המדינה האסלאמית בעיראק": "בית קברות לשיעים"

סרטון תעמולה של ארגון הטרור "המדינה האסלאמית של עיראק" מתעד הוצאות להורג ופשעי מלחמה נגד כוחות צבא וביטחון בעיראק. שם הסרטון - "בית קברות לשיעים" - מעיד על תוכנו. הסרטון הועלה ביום שני, 23 ביולי, 2012, לערוץ יוטיוב של עומר אנבארי שנפתח באותו היום.

לפי מה שמציין "עומר אנבארי" בערוץ היוטיוב שלו, הוא בן ארבעים ושלוש ומתגורר בעיראק (ככל הנראה במחוז אל-אנבאר). הסרטון מתעד הוצאות להורג בירייה של עשרות אנשי כוחות הביטחון של עיראק המשתייכים לזרם השיעי, התעללות בגופות, גרירתן ברכבים ושריפתן.

ארגון "המדינה האסלאמית של עיראק" הוא ממשיכו של ארגון אל-קאעידה בעיראק (מסופוטמיה, או "ארץ שני הנהרות") שהונהג בידי אבו מוצעב אל-זרקאווי אשר חוסל ביוני, 2006. אל-זרקאווי עצמו "התפרסם" בזכות הברוטאליות שאפיינה אותו; על פי הידוע, הוא הוציא להורג בעריפה עשרות בני ערובה, רבים מהם בני לאומים שונים.


לאחר חיסולו של אל-זרקאווי הארגון נקרא "מג'לס שורא אל-מוג'אהדין" ולאחר מכן אומץ השם "המדינה האסלאמית". הארגון ממשיך באותו קו פעולה בו התאפיין מייסדו ונוקט באלימות חסרת מעצורים כלפי שיעים ו"כופרים" אחרים לצד שימוש בתעמולה אגרסיבית שנועדה לקדם את מטרותיו.


ארגון "המדינה האסלאמית" אחראי לעשרות סרטוני וידאו המראים הוצאות להורג בצורות שונות (עריפה או ירייה) של שיעים, אמריקאים ובני לאומים שונים, כמו גם של אנשי כוחות הביטחון ואזרחים תמימים ופיגועים נגד מוסדות של הממשלה העיראקית. סרטון התעמולה "בית קברות לשיעים" מכיל קטעי וידאו שהופצו בשנים האחרונות בידי הארגון (בשמות השונים שלו).

לפי Associated Press, יום שני ה- 23 ביולי 2012 נחשב ליום הקטלני ביותר שעבר על עיראק בשנתיים האחרונות וזאת לאחר שרצף התקפות ןפיגועים מתוזמן לאורך כל היום ובכל רחבי המדינה הביא למותם של כ- 100 בני אדם ולפציעתם של מאות נוספים. ההתקפות בוצעו נגד יעדים של כוחות הביטחון העיראקיים ונגד יעדים שיעים.

ערוץ הטלוויזיה הרוסי "רוסיה היום" מדווח כי שרשרת התקיפות והפיגועים שהתרחשה בעיראק נגד כוחות הביטחון השונים ומוסדות שלטון הינו מסר של אל-קאעידה בעיראק לנשיא סוריה בשאר אל-אסד, כי זהו העתיד הצפוי לו בסוריה.

אזהרת צפייה: תמונות קשות מאד לצפייה

אין תגובות:

הוסף רשומת תגובה