יום שלישי, 17 ביולי 2012

"שעת האפס בסוריה": קריאה למוג'אהדין להסתער על דמשק

    הסרטון פורסם היום בערוץ של "אהל-נוסרה" עם כתוביות באנגלית תחת הכותרת "שעת האפס בסוריה". הסרטון הופץ ברשתות החברתיות ואתרי האינטרנט הקשורים ל"צבא סוריה החופשית", המאגד את כל הקבוצות הנלחמות בצבאו של אסד. הרשתות החברתיות ובעיקר אלו המזוהות עם הג'יהאד העולמי ואל-קאעידה מפיצות כולן את הסרטון ואת ההודעה הקוראת למוג'אהדין בכל רחבי סוריה להסתער על דמשק.
    בפוסט בשם "העיראקיזציה של סוריה" כתבתי על הפיכתה של סוריה לשדה קרב בין המיעוטים השונים המרכיבים את המדינה הסורית (בעיקר סונים, עלאווים, דרוזים, שיעים ונוצרים) וכן על חמש הקבוצות המזוהות עם אל-קאעידה והאידיאולוגיה הג'יהאדית של הארגון.
    מעבר לחמש הקבוצות המזוהות עם האידיאולוגיה של הג'יהאד העולמי ובראשן "חזית העזרה לעם הסורי", ישנן קבוצות רבות ומגוונות אשר נלחמות למען עצמאות הסונים בסוריה. רובן המוחלט של קבוצות אלו בעלות אופי דתי ומשנה פוליטית קיצונית שאינה רחוקה מזו של הג'יהאד העולמי ואל-קאעידה, לכל הפחות בנוגע לתחומים רבים (כמו החלת השריעה). גם הקבוצות שאינן מזוהות עם הג'יהאד העולמי משתמשות במוטיבים דתיים שונים המשייכים אותם לדת האסלאם (הסוני).
    כך למשל הקריאה להסתער על דמשק, שגם אם היא נעשית על ידי גנרל 'חילוני' למראה, היא מופנית "לכל המוג'אהדין" (מוג'אהד - מישהו שיוצא לעשות ג'יהאד). דרך נוספת להבחין באסלאמיזציה של המורדים באסד (או 'העיראקיזציה של סוריה') היא באמצעות עשרות ומאות סרטוני התעמולה שהפיצו המורדים ברשת האינטרנט, סרטוני תעמולה הערוכים בצורה זהה לאלו המופצים מעיראק ואזורי עימות אחרים בהם לוקחים חלק קנאי האסלאם בני זמננו.
בימים האחרונים היו דיווחים באמצעי התקשורת על כך שאסד הוציא מהמחסנים נשק כימי ואחד הבכירים שערקו לאחרונה אמר כי אסד לא יהסס להשתמש בו נגד המורדים.
    שעת האפס של אסד, אם ישתמש בנשק כימי לדיכוי המרי או לא, היא כעת. אם ישתמש, ייתכן כי בזה יביא להתערבות צבאית בינלאומית, אם לא ישתמש, בסופו של יום (או חודש) יחוסל על ידי המורדים. הקריאה להסתער על בירת סוריה מצטרפת לשורה של התקפות רבות המבוצעות בתוככי דמשק והולכות ומתקרבות לארמון הנשיאות של אסד ואינן משאירות לנשיא הסורי ברירות.
נהדה הפקות \  חילאפה \ אהל-נוסרה (המזוהה עם אל-קאעידה)

אין תגובות:

הוסף רשומת תגובה