יום שני, 2 ביולי 2012

סוכנות אל-פרקאן מדיה מציגים סרט חדש של המדינה האסלאמית של עיראק: "הדהוד החרבות" (1)


בסוף חודש אפריל השנה התפרסמו בפלטפורמות המקוונות המזוהות עם אל-קאעידה והג'יהאד העולמי תמונות אשר צולמו במהלך מבצע קומנדו שערכו חברי "המדינה האסלאמית של עיראק" (אל-קאעידה בעיראק) וגבה את חייהם של שמונה חיילים עיראקיים. המבצע כלל חדירה לבסיס צבאי בבגדד, חיסול חיילים (חלקם נורו בזמן שישנו) ולקיחת ציודם הצבאי כשלל, תוך שימוש בכלי נשק עם משתיקי-קול.

כאשר התפרסמו התמונות עלתה השאלה האם ישנו סרט וידאו אשר תעד את המבצע ואם יש, למה הוא לא פורסם? כאמור, הסרט המתעד את המבצע ופעילות נוספת של אל-קאעידה בעיראק הופץ בסוף חודש יוני באתרים ובפורומים המזוהים עם הג'יהאד העולמי.

מטרת הסרט להזכיר לשיעים, לאמריקנים, לממשלה העיראקית ולסונים כי ארגון "המדינה האסלאמית של עיראק" (לשעבר "אל-קאעדה בארץ שני הנהרות"; "מג'לס שורא אל-מג'אהדין"; ו"אל-תוחיד ואל-ג'האד") ממשיך להיות גורם בעל חשיבות במדינה וכי הארגון מבסס את שלטונו באזורים מסויימים ונמצא במהלך התרחבות והתפשטות למקומות נוספים ברחבי המדינה.

אפשר להסביר את אי-פרסומו של הסרט עד כה בכמה סיבות:
  1. להלהיב את התומכים ולגרות את סקרנותם (כמו יחסי ציבור או 'טריילר' לסרט קולנוע הוליוודי).
  2. לשלב קטעים נוספים מפיגועים ופעולות שונות שהתבצעו במהלך הזמן (כחודשיים) עד הפצת הסרט וזאת לצד שילוב תעמולה אסלאמיסטית.
  3. עריכת הסרט והפקתו מצריכים זמן.
  4. בחודש יוני לפני שש שנים חוסל אבו מצעב אל-זרקאוי (יוני 2006), ירדני שהצטרף לשורות הג'יהאד של בן-לאדן ועמד בראש קבוצת אל-תוחיד ואל-ג'יהאד, אחת הקבוצות הסוניות הקיצוניות בעיראק. אל-זרקאווי היה אחראי להוצאתם להורג של מוסלמים ולא-מוסלמים שנחטפו ברחבי עיראק ואשר סרטוני הוידאו שצולמו הופצו ברשת האינטרנט.
הסרט "הדהוד החרבות" באורך כשעה. הוא נערך והופק על ידי "סוכנות אל-פורקאן להקפות מדיה", זרוע התעמולה והתקשורת של "המדינה האסלאמית" והוא פותח בתעמולה סונית אנטי-שיעית (ואנטי-יהודית) מפי אבו מצעב אל-זרקאוי. במהלך הסרט כולו מובאים דבריהם של מטיפים סונים-קנאים המציגים את השיעים כ"כופרים" הנלחמים בסונים ומנסים להשתלט,לכאורה בעזרתן של איראן וארצות הברית, על עיראק.

שיתוף הפעולה בין הצבא והממשלה העיראקית עם ארצות הברית מצדיק בעיני "המדינה האסלאמית" את הפיגועים והפעולות, התעמולתיות-חינוכיות והצבאיות, נגד פוליטיקאים, ראשי ערים, מערכת המשפט וכל מי שמייצג או פועל מטעם השלטון העיראקי ה"כופר" על כוחות הביטחון והמודיעין שלו.

ברבע שעה האחרונה של הסרט משולבים קטעי וידאו של הוצאות להורג וחיסולים של אנשי כוחות הבטחון ונציגי ממשל (כמו מפקד בית-סוהר) עיראקיים. מדקה 58 נראה קטע הוידאו ממנו נלקחו התמונות שפורסמו בסוף חודש אפריל ותיעדו את החדירה המוסווית והשקטה לבסיס צבאי ומחסום משטרתי וחיסול החיילים והשוטרים הנמצאים במקום. הסרט מכיל תמונות קשות לצפייה. מקורות:
http://www.as-ansar.com/vb/showthread.php?p=358704
http://alplatformmedia.com/vb/showthread.php?p=27159

אין תגובות:

הוסף רשומת תגובה