יום שישי, 22 ביוני 2012

רשת אנצאר אל-מג'אהדין מציגה וידאו חדש של חזית העזרה לעם הסורי: הגירוש [על ידי] העלאווים הנבזיים


ג'בהת אל-נוסרה לאהל אלשאם ("חזית העזרה לעם הסורי"), קבוצת מורדים המזוהים עם אל-קאעידה, הפיצה בימים האחרונים סרטון-תעמולה באורך 36 דקות שמטרתו לגייס את המוסלמים לטובת פעילותם של חברי הקבוצה. המורדים באסד צוברים כוח ועוצמה מדי יום וככל שמרחץ הדמים ממשיך, הם גם קוצרים הצלחות.


מבחינת הגרפיקה של הסרט, ההפקה והעריכהמזכירים במדוייק את סרטוני התעמולה שיוצאים מאזורי עימות אחרים בהם מעורבים ארגונים וקבוצות בעלי אג'נדה ג'יהאדיסטית כמו עיראק, תימן ואפגניסטאן.

בהחלט ניתן לומר כי הבאנרים שבעזרתם הסרט מפורסם זהים גם לתעמולה המקוונת של אל-קאעידה וארגוני ג'יהאד סוניים אחרים.מו-כן, העובדה כי הפרסומים הרשמיים של ג'בהת אלנוסרה מופיעים בפלטפורמות הראשיות של אל-קאעידה והג'יהאד העולמי מצביעים על זיקה ברורה בין הקבוצה לבין ארגון אל-קאעידה.

באמצי התקשורת בארץ ובעולם דווח בימים האחרונים על כמה ארועים בעלי חשיבות למלחמה בסוריה: דיווח ראשון אמר כי אנשי CIA לשעבר פועלים באזור תורכיה על מנת לחמש את צבא המורדים בסוריה. דיווח שני היה על טייס המיג שערק עם מטוסו לירדן והדיווח השלישי הוא על מארב של המורדים שהצליחו לחסל 26 אנשי שביחה.

למטה: סרטון התעמולה של ג'בהת אל-נוסרה
למטה: גופותיהם של אנשי השביחה מוטלות לאחר המארב (תמונות קשות לצפייה)

אין תגובות:

הוסף רשומת תגובה