יום שני, 11 ביוני 2012

פרסום בפורום אנצאר אל-מג'אהדין: חמאס נוקט בעמדה נייטראלית בנוגע למלחמה בסוריה

"סוכנות הידיעות האסלאמית" המזוהה עם הסלפיה-ג'יהאדיה, פרסמה ידיעה על כנס של חמאס בהשתתפות בכירים במנגנון הצבאי של חמאס וכמאתיים שוטרים שנערך בבניין העירייה בחאן-יוניס תחת השם "התפתחויות פוליטיות אחרונות בזירה הפלסטינית-ערבית".

בכנס, אשר נערך ב"אווירה חיובית" כחלק מהמאמצים להביא לפיוס בין חמאס לפתח, אומר דובר החמאס סאמי אבו זהרי כי עמדת תנועתו בנוגע למתרחש בסוריה היא נייטראלית ואינה מזדהה עם צד כזה או אחר. הידיעה התפרסמה בפלטפורמות המקוונות של אל-קאעידה.

את העמדה של חמאס בנוגע לסוריה, שניתן לראות בה כתמיכה שקטה באסד, ניתן להבין על רקע הקשר החזק שבין איראן השיעית לארגוני הטרור הסונים חמאס ו"ג'יהאד אסלאמי פלסטיני" הפועלים ברצועה.

להבדיל מאל-קאעידה או הסלפים, השוללים כל קשר עם השיעים ה"כופרים", חמאס וג'יהאד אסלאמי מקיימים קשר שכזה ואף נשענים עליו (מבחינה כלכלית) ובכך לפי אל-קאעידה, הם עוזרים להפצת השיעה באזור ולחיזוק מעמדה של איראן בעולם הערבי-מוסלמי כולו ובפרט בקרב הסונים.

הידיעה אודות הכנס שהתפרסמה כאמור באינטרנט הפכה לכלי-ניגוח של אל-קאעידה והקבוצות הסלפיות-ג'יהאדיות נגד חמאס שאינו מתייצב לעזרתם של בני העם הסורי הנטבחים בימים אלו.

בעבר פורסם מאמר באחד מהפלטפורמות המקוונות של אל-קאעידה על הקשר בין איראן, האחים המוסלמים ה"שיעים", חמאס והג'יהאד אסלאמי - קשר שמבסס, בעיקר בעיני הסלפים הקנאים, את האחיזה האיראנית והשיעית באזורים המוסלמים ומאיים על הסונים.

הידיעה שפורסמה ב"סוכנות הידיעות האסלאמית" וברשת האינטרנט ועוסקת בתמיכה השקטה של חמאס השולט ברצועה במשטר אסד, מחזקת אם כן את טענתם של אל-קאעידה והסלפיה-ג'יהאדיה כי שני הארגונים - חמאס וג'יהאד אסלאמי - הפכו לכלי שרת של איראן המוביל להפצת השיעה בקרב הסונים ברצועת עזה ובקרב הערבים החיים באזור. הדבר מחדד את הקרע בין ארגוני הג'יהאד העולמי לבין הארגונים הפלסטינים, מלבד הארגונים הסלפים-ג'יהאדים.
תמונה מהכנס. מקור - gca.gov.ps (אתר האינטרנט של כוחות הביטחון הפלסטינים)
תמונה מהכנס. מקור - gca.gov.ps
דף הפייסבוק של סוכנות הידיעות האסלאמית "דעות אל-חק"

אין תגובות:

הוסף רשומת תגובה