יום שלישי, 26 ביוני 2012

כתבת תחקיר מעניינת אודות אל-שבאב אל-מג'אהדין בסומליה

"המובלעת החדשה של אל-קאעידה" - כתבת תחקיר של Journeyman Pictures בת 11 דקות אודות פעילותם של חברי תנועת "אל-שבאב" המסונפת לאל-קאעידה. התחקיר צולם בחודש אוקטובר 2011 בסומליה ומספק לצופים אפשרות להציץ על תנאי המחיה הקשים השרירים בסומליה, המאפשרים את צמיחתם של תנועות אסלאמיסטיות דוגמת אל-שבאב.

מנצלים את העוני לגיוס הדור הבא של ג'יהאדיסטים
בתחקיר נחשף השימוש המניפולטיבי שעושים האסלאמיסטים בעוני הנפוץ במדינה וכיצד באמצעות חלוקת אוכל מגייסת אל-שבאב ילדים קטנים לג'יהאד. לתחקיר מתראיינים פעילי אל-שבאב, בהם מוסלמים אמריקנים ובריטים שהגיעו לסומליה על תקן מתנדבים (מוג'אהדין) למלחמה של האסלאמיסטים המקומיים נגד "המערב" - ארצות הברית ושאר המדינות הנוצריות של אפריקה. מתנדבים אלו נשארו בסומליה במטרה להשליט סדר אסלאמי בקרב החברה הענייה.

ההתבססות של אל-שבאב בקרב החברה הסומלית התרחשה לאחר שארגוני סיוע אחרים נמלטו מסומליה עקב סכנה מוחשית לחייהם. איומים על חיי הצוות של ארגוני הסיוע ודרישה של קנאים אסלאמיים שצוותי הסיוע וחלוקת האוכל לא יכללו נשים וישלמו מיסים מיוחדים הביאו לכך כי ארגונים רבים הפסיקו לפעול במדינה. כאשר אלו הפסיקו את פעילותם (בעיקר: סיפוק מזון בסיסי) האסלאמיסטים של אל-שבאב מלאו את החלל. כך הוקם מחנה פליטים ואינדוקטרינציה עבור הסומלים המעוניינים לקבל מזון וסיוע רפואי והכל בחסות הג'יהאד העולמי.

אל-שבאב ואל-קאעידה, כפי שניתן לראות בתמונות (מתוך התחקיר) למעלה ולמטה, הפכו לארגוני סיוע "הומאניטרי" אשר בעזרתו הוא מגייס פעילים ומחנך את הדור הבא של הג'יהאדיסטים. 

שוטפים לילדים את המוח.
לפני מספר ימים כתבתי על "ילדי טליבאן" - השימוש שעושה טליבאן - בפקיסטאן ובאפגניסטאן, בדומה לשימוש של שלטון החמאס ברצועת עזה (ושימושם של ארגוני טרור אחרים), בילדים קטנים המחונכים מגיל צעיר לקחת חלק בג'יהאד נגד מי שמוגדרים כאויבי האסלאם - ה"כופרים" - נתינים של משטרים וממשלות הנלחמות באסלאמיסטים. החינוך האסלאמיסטי מוביל לקבלה והצדקה של מעשי אכזריות כלפי מי שמייצג את הממשלות הלא-אסלאמיסטיות: חיילים, עיתונאים, אזרחים מן השורה ואנשי ממשל. כולם הופכים להיות, באמצעות החינוך ומתן הסיוע הבסיסי לאנשים הרעבים, יעד  לגיטימי לפגיעה מצד הטרור האסלאמי בן-זמננו.

אין תגובות:

הוסף רשומת תגובה