יום רביעי, 20 ביוני 2012

בשורה לאומת האסלאם: הודעת המואחידון בעניין מג'לס שורא אל-מג'אהדין - אכנאף בית אל-מקדס


"מג'לס שורא אל-מג'אהדין - אכנאף בית אל-מקדס" (המועצה המייעצת ללוחמי הקודש - אזור ירושלים), קבוצה ג'האדיסטית חדשה הפועלת בסיני, פרסמה בתאריך 18 ביוני, 2012, שתי הודעות בפלטפורמות המקוונות המזוהות עם אל-קאעידה והג'יהאד העולמי. ההודעות פורסמו באמצעות זרוע המדיה "מרכז אבן תימיה", המזוהה עם הזרם הסלפי-ג'האדי ברצועת עזה.

בהודעה הראשונה ישנה הכרזה על הקמת הקבוצה ובשנייה נטילת אחריות ומידע על הפיגוע שהתרחש (18 ביוני). ההודעה מלווה בקישורים לסרטון וידאו באורך תשע דקות בו מודיע ראש הקבוצה על הקמת "מועצת המג'אהדין בסביבות ירושלים" כחלק מהג'יהאד נגד היהודים ומדינת-ישראל ובסופו נראים שניים מהמחבלים מקריאים את מילותיהם האחרונות.

ערוץ-2 שידר ותרגם קטעים מההודעה והסרטון הנזכרים. בהודעה, אשר פורסמה תחת הכותרת "בשורה לאומה האסלאמית", נטען כי החליפות האסלאמית החדשה קמה לתחייה לאחר תקופה ארוכה של שינה ומוסלמים מירדן, לבנון והאזור כולו מתעוררים. בשתי ההודעות ישנה פנייה למוסלמים להצטרף לשורות הג'האד ולהילחם בשליטים העריצים והמשוקצים המייצגים שיטות משטר 'כופרות'-מערביות. הקבוצה דוחה כל מחשבה על לאומיות, חילוניות ודמוקרטיה ומקדמת את רעיון הח'ליפות האסלאמית בלבד שכן מבחינתם רק מדינה אסלאמית אחת (ח'ליפות) תביא מזור ושקט למוסלמים במזרח התיכון ובעולם ולשם הקמתה של החליפות, יש הכרח לחסל את מדינת ישראל.

לפי ההכרזה וההודעות של "מועצת שורא המוג'אהדין - אזור ירושלים", המלחמה עם ישראל מושווית למלחמה של צלאח אל-דין בצלבנים, מלחמה שהסתיימה בהבסתם של הצלבנים בקרב חיטין. המלחמה עם ישראל היא המשכו של קרב חיטין וכמו שהצלבנים הובסו אז, כך לפי פעילי הקבוצה היהודים יובסו היום.

ההודעה מסתיימת בהכרזה כי "העתיד לבוא שונה מן העבר" וכפי שהובא כבר בערוץ-2, "בכוס שבה השקיתם איתה את המוסלמים בבית המקדש נשקה אתכם ממנה רעל מלוא הכוס. בשם אללה הנוקם והאדיר, חרבות המוסלמים שערפו את ראשי אבותיכם כבר נשלפו והן יתמלאו בדמכם".

בהודעה השנייה כאמור מובאים פרטים על הפיגוע ("פעולה") בו השתתפו המחבלים ובו נרצח סעיד פשאפשה, תושב חיפה - מצוין מי לקח חלק בפיגוע, איזה ציוד וכלי-נשק שימשו את המחבלים וכיצד בוצעה ה"פעולה".

הקבוצה החדשה הזו מאגדת בתוכה מוסלמים מרחבי המזרח התיכון.  בסרטון נראים שני המחבלים המתאבדים ("האבירים המוג'אהדין" לפי ההודעה שפורסמה בפורום אנצאר אל-מג'אהדין) - אחד ממצרים והשני מסעודיה, כאשר הם מקריאים את צוואתם האחרונה לפני פעולת ההתאבדות (אסתשהאד - מוות על קידוש השם).

לפי ההודעות, הפיגוע הוא חלק מתהליך בניין הח'ליפות מחדש, הג'האד זו הדרך היחידה ואין מקום למשא ומתן והודנא (שביתת-נשק לתקופה קצובה) עם ישראל. ההודעה השנייה נחתמת בהקדשה של ה"קרב" (הפיגוע) ל"אריה האסלאם" אוסאמה בן-לאדן, לעם הסורי-מוסלמי המג'אהד שנאנק תחת השלטון הפושע והמשוקץ [של אסד], למג'אהדין ומפקדיהם ברחבי העולם ול"אריות הסלפיה-ג'האדיה" המדוכאים בעזה [תחת חמאס]."

אל-קאעידה בסיני?

מאחר וההודעות הופצו בפלטפורמות המקוונות של אל-קאעידה נותר לתהות, האם "מועצת שורא המוג'אהדין" הם הסניף של אל-קאעידה בסיני? המג'אהדין נעים ונדים בעולם מתוך כוונה להילחם למען קידום המשנה הפוליטית-דתית שלהם: הפצת האסלאם לעולם כולו בחינוך (דעוה) או בחרב. מדינת-ישראל תמיד הייתה יעד ראשי למתקפות. כאשר הגבולות הפרוצים של מדינות ערב והאסלאם מאפשרים למוג'אהדין לעבור ממקום למקום, לזרום לגבולות הארץ, להפיץ את משנתם ולחזק את תומכיהם מקרב המוסלמים בסביבה - בין אם בסיני, בעזה ביהודה ושומרון או באזור נצרת - הופכת ישראל למטרה אטרקטיבית וזמינה עבור הג'יהאדיסטים. ביסוס כוחו של אל-קאעדה בשטח מסוים ויכולתו לשנות את צורת החיים במקום ולאכוף את אורכות חייו, בסופו של דבר תביא להכרזה על עצמאות. במידה והצבא המצרי לא יעצור את הגל הג'האדי המתעורר בחצי האי, בקרוב אולי נשמע על הקמתה של 'המדינה האסלאמית של חצי האי-סיני'.

הכתובת על הקיר

בתאריך 25 באפריל כתבתי פוסט בשם "הסלפיה-ג'האדיה בסיני". הפוסט נכתב לאחר שנתקלתי בסרטון וידאו המראה הפגנת כוח של הסלפיה-ג'האדיה בסיני. בסרטון נראים צילומים מתוך פגישה של המג'אהדין והסלפים יחד עם אנשי השבטים הבדואים בסיני ויחד עם קצין צבא מצרי. כתבתי כי תנועת הסלפיה-ג'האדיה [...] הוציאה את תומכיה למפגן כוח גדול בסיני במהלכו איימו הג'יהאדיסטים על ישראל וה"ציונים" והכריזו על תמיכתם באזרחי סוריה הסונים הנטבחים על ידי אסד העלאווי. [...] נראה כי שליטת המשטר בקהיר על חצי האי סיני אינה יציבה כלל והנוכחות של קנאי האסלאם באזור, מטבעה ההרסני, תביא להגברת פעולות האיבה נגד מי שנתפס כ"אויבי האסלאם" ובראשם הישראלים והיהודים. אחיזתו הרופפת של המשטר המצרי בסיני פוערת חלל אליו המוג'אהדין נשאבים, חלל שהופך למבצר מוגן בשם האסלאם ממנו ייצאו הג'יהאדיסטים לפעולותיהם - ההתקפיות וההגנתיות (חינוך, סעד וכולי). [...] יחד עם זאת, לדעתי המוג'אהדין הם רק סימפטום. הם לא התופעה. התופעה היא גדולה בהרבה והיא רצונם של מוסלמים רבים במסגרת ציוויליזציונית מאחדת. זאת נקראת "הח'ליפות האסלאמית". אותה מסגרת שהתמוטטה זה מכבר ממשיכה להסעיר את מוחותיהם של מוסלמים רבים בעולם האסלאמי ומחוצה לו השואפים להחזיר עטרה אסלאמית ליושנה.

ניתן לראות כי ישנה התאמה בין הסרטון שהופץ בזמנו (לפני חודש וחצי) המראה הפגנת כוח סלפית בחצי האי סיני, לבין הפיגוע בגבול מצרים והפרסום של "שורא המג'אהדין - אזור ירושלים". אני יוצא מנקודת הנחה שהמידע באתרים המזוהים עם אל-קאעדה חשוף בעיני מי שצריך להיות מודע ומאחר וכך, בהחלט ניתן לומר כי הכתובת במקרה הזה, עדיין מרוחה על ה"קיר". המג'אהדן הללו, שעזבו את ביתם וארצותיהם בשביל להצטרף ל"מלחמת הקודש האסלאמית", לא סתם מדברים, הם נחושים בדעתם להכפיף את האנושות תחת האסלאם והדגל השחור וכאשר יש פירצה בגדר (או כאשר אין גדר), הם נכנסים מבעד במטרה לפגוע. יש להם מטרה מאוד מוגדרת ובדבר אחד אין להם (לקבוצות ולארגונים השונים) חילוקי דעות - כולם פועלים להשמדת מדינת-ישראל.

אין תגובות:

הוסף רשומת תגובה