יום שני, 18 ביוני 2012

א-סחאב מדיה מציגים: איגרת של תקווה ושמחה לעמנו במצרים [10]אל-קאעידה בראשות איימן אל-זוואהירי פרסם בפלטפורמות המקוונות סרט תעמולה (אודיו) באורך של כשעה, בשם "מסר של תקווה ושמחה לעמנו במצרים" (הפרסום העשירי בסדרה), בו אל-זוואהירי פונה לעם המצרי במטרה להזכירם מי האויב האמיתי שלהם - מדינת ישראל והמשטר המצרי (כיום בראשות טנטאווי) ש"מגן" עליה באמצעות הסכם השלום שנחתם בין המדינות. אל-זוואהירי מזכיר שוב (כמו בסרטוני-הודעות קודמים שפורסמו) את הימצאותו של היהודי האמריקני וורן וויינסטיין בשבי אל-קאעידה בפקיסטאן עד אשר ישוחררו אסירים חברי אל-קאעידה היושבים בבתי הכלא ברחבי העולם. 

לאורך כל הסרט אל-זוואהירי משלח את חיציו במצרים תחת השלטון הצבאי, מדינת ישראל והיהודים. אל-זוואהירי מדגיש כי הלאומיות החילונית והמשטר הדמוקרטי-אזרחי אינם מתאימים למדינה האסלאמית. הסרט משלב קטעי-וידאו של חתימת הסכם השלום עם בגין וסאדאת לצד צילומים של אהוד ברק לוחץ אתת ידיו של הגנרל טנטאווי, אשר שולט הלכה למעשה במצרים בימים אלו לאחר נפילת משטר מובארכ. הצילומים מובאים במטרה להשחיר את פניו של המשטר המצרי בעזרת מה שניתן לכנות "יהודיזציה" - הפיכת האויב ל"יהודי" או הצגתו כמשתף פעולה של היהודים ואי לכך, "כופר". 

בסרט, הסובב כולו סביב "בעיית פלסטין", נשמעת הקלטה משנת 1988 של השייח' המצרי האסלאמיסט עמר עבד-רחמן, המדבר בהפגנה בקהיר וקורא למוסלמים במצרים ובכלל לצאת לג'יהאד נגד מה שאל-זוואהירי מכנה "הברית הציונית-צלבנית", לא לכבד את הסכם השלום בין מצרים לישראל ולהמשיך את המאבק החמוש ביהודים עד שתיפתר "בעיית פלסטין". 

השייח' עבד-רחמן נשמע קורא למוסלמים בעולם להצטרף לאופוזיציה החמושה של המוג'אהדין ולהילחם עד שישוחררו האדמות המוסלמיות המוחזקות בידי ה"כופרים" בפלסטין, אפגניסטאן, פיליפינים, אריתריאה ובכל מקום מוסלמי. עבד-רחמן פונה ואומר לממשלה המצרית  (בשנת 1988 כאמור) כי הם, בעזרת הסכם השלום, שומרים על היהודים ומגנים עליהם מפני המוסלמים. הג'יהאד נגד היהודים חייב להימשך לפי אל-קאעידה עד שחרור האדמה וירושלים מידיהם של 'אויבי אללה'.

הסרט משלב גם קטע וידאו מתוך סרטון תעמולה אפולוגטי של אנוואר אל-אוולאקי הפונה לאמריקנים בטענה שהם מביאים על עצמם פיגועים מצד מוסלמים-אמריקנים (כמו נידאל חסן הפסיכיאטר הצבאי שהפך למחבל) בכך שהם תומכים בישראל. אל-קאעידה, מסביר אל-אוולאקי בקטע, לא נוצר מתוך כוונה להילחם באמריקה עד שארצות הברית, כחלק מתמיכתה במדינה היהודית, הכניסה כוחות לחצי האי ערב.  

אין תגובות:

הוסף רשומת תגובה