יום שני, 11 ביוני 2012

מלחמת אזרחים וג'יהאד בסוריה

   חברי "חזית העזרה לעם הסורי" (ג'בהת אלנוסרה) המזוהה עם אל-קאעידה ממשיכים במאמציהם להפיל את שלטונו של אסד. ביום שבת 9 ביוני 2012, התפרסמה באתר האינטרנט המזוהים עם אל-קאעידה ידיעה (מספר 12) העוסקת במגוון רב של פעולות צבאיות של "חזית העזרה" נגד כוחות הצבא, המודיעין והשביחה של אסד שהתרחשו בימים האחרונים באזורים הדרומיים של סוריה וסביב דרעא.
   בהודעה שהתפרסמה ישנה לקיחת אחריות על עשרים ואחד פיגועים ופעולות צבאיות שונות נגד יעדים שונים של המשטר הסורי שבוצעו מחודש מרץ 2012. בהודעה נוספת (מספר 11) שהתפרסמה מופיעה רשימה של פעולות ופיגועים שבוצעו בסביבות העיר חלב. שתי ההודעות הופצו על ידי "אל-מנארת", זרוע התקשורת של "חזית העזרה".
   אתמול שודרו באמצעי התקשורת בעולם כולו קטעים מן הסרטון המראה השתלטות של המורדים על בסיס טילי קרקע-קרקע של צבא סוריה. בנוסף פורסמו ידיעות על עריקת חיילים עלאווים לשורות המורדים.
   לאט אך בטוח צבאו של אסד קורס. השאלה היא האם יצליח להסתלק מסוריה או שמא גורלו יהיה כשל קדאפי? על השאלה מי יחליף את אסד נראה כי התשובה מתבהרת יותר ויותר ככל שהמלחמה נמשכת. האסלאם הקנאי (מהאחים המוסלמים ועד הסלפיה-ג'יהאדיה), המיוצג על ידי קבוצות חמושות שונות, מבסס את מעמדו במדינה בעלת הרוב הסוני והוא יהיה בעל הטון המרכזי.

סרטון המראה את המורדים של "הצבא הסורי החופשי" לוקחים בשבי עשרות חיילים מצבא אסד:


סרטון מתוך בסיס הטילים שנכבש תוך כדי לקיחת חיילים (ששוחררו מאוחר יותר) כבני ערובה:

אין תגובות:

הוסף רשומת תגובה